Agnieszka Hejda Brak komentarzy

Już po raz trzeci uczniowie i nauczyciele zostali zaproszeni do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SZKOŁAPAMIĘTA. Podobnie jak w ubiegłych latach zachęcono szkoły do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz podzielenia się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach.

W akcji wzięła też udział Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernik w Lubawie, a uczniowie i nauczyciele podjęli wiele różnych działań.

Dzień Wszystkich Świętych to czas  refleksji i zadumy. Święto to było tematem prac plastyczno-technicznych uczniów klasy III c. Zaprojektowali znicz, który mógłby zostać  postawiony na grobach osób znanych oraz w Miejscach Pamięci Narodowej. Inne prace przedstawiały mogiły tonące w kolorowych kwiatach. Przy tej okazji uczniowie rozmawiali z nauczycielem o tradycjach związanych z kultem święta zmarłych.

Uczniowie klasy II a, III a i IV e odwiedzili Miejsca Pamięci Narodowej. Każde dziecko przyniosło znicz. Paląc  je, uczcili pamięć tych, którzy odeszli.

Klasy I c i I d wraz z wychowawcami także odwiedziły Miejsca Pamięci Narodowej w Lubawie. Uczniowie zapalili znicze i poznali krótką historię związaną z tymi miejscami. Obejrzeli  filmy edukacyjne pt. Karolek i Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

Na zajęcia religii w klasach I nauczyciel stworzył na Platformie Genially prezentację, którą wykorzystał podczas omawiania tematu: Modlę się za zmarłych.

Link: https://liblink.pl/P4sgbMTomG

Uczniowie klas IV f, IV g i V a pod kierunkiem pani Agnieszki Witkowskiej przygotowali prezentację pt. Miejsca pamięci w Lubawie, która została udostępnione koleżankom i kolegom na ekranach na korytarzach szkolnych.

Link: https://liblink.pl/k2CstxT6Uc

Uczniowie z kl. VII g: Sebastian Sławiński, Wojciech Stawiarski, Antoni Ruciński, Kacper Jędrzejewski, i Wiktor Neumann z pomocą pani Aleksandry Zimnickiej przygotowali prezentację pt. Lubawskie miejsca pamięci.

Link: https://liblink.pl/8RM2x1sVeR


Klasy IV wzięły udział w lekcjach pt. Cmentarz – miejsce pamięci i modlitwy oraz Grób Nieznanego Żołnierza – miejsce wdzięczności bohaterom.

Dziękujemy społeczności szkolnej za zaangażowanie i realizację przedsięwzięcia.