Agnieszka Hejda Brak komentarzy

Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe obchodzone w Polsce corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 po 123 latach zaborów

103. rocznica odrodzenia Rzeczypospolitej w szkole i w naszym mieście obfitowała w liczne imprezy okolicznościowe.

Po raz czwarty szkoła podstawowa  wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu!” 10 listopada o godz. 11.11 społeczność szkolna, uczniowie klas I-VIII, dyrekcja szkoły i nauczyciele oraz mieszkańcy miasta wraz z przybyłymi gośćmi: burmistrzem miasta Maciejem Radtke, zastępcą burmistrza Stanisławem Kieruzelem, przewodniczącym Rady Miasta Janem Sarnowskim wraz z radnymi oraz z komendantem policji Romanem Gancarzem  zebrali się na Rynku, by wspólnie odśpiewać hymn z towarzyszeniem flagi państwowej i pocztu sztandarowego. Następnie uczniowie klas VIII przemaszerowali ulicami miasta, niosąc dwudziestopięciometrową flagę państwową. Poza tym w przeddzień Święta Niepodległości odbył się uroczysty apel dla uczniów klas VI-VIII. Przygotowali go uczniowie klasy III a, VII d i VII f pod kierunkiem pani Beata Bartnikowskiej, Joanny Szmelter, Mirosławy Groszkowskiej i Bożeny Nowakowskiej. Przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile. Najmłodsi podczas zajęć lekcyjnych wykonali ozdoby związane ze Świętem Niepodległości i przystroili nimi gabinety i szkolne korytarze.

11 listopada o godz. 10.30 w kościele św. Anny odbyła się Msza Św. za Ojczyznę, na której obecny był poczet sztandarowy.

Obchodzenie rocznic w naszej szkole ma zawsze szczególny charakter i oprawę.