Agnieszka Hejda Brak komentarzy

19 listopada 2021 r. po raz piąty uczniowie klas II-VIII szkół z miasta i z gminy wzięli udział w konkursie organizowanym od kilku lat przez naszą szkołę. Celem konkursu jest Upowszechnienie twórczości lubawskiego poety Teofila Ruczyńskiego. Celem konkursu jest rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, doskonalenie umiejętności recytatorskich, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień wśród uczniów oraz promowanie talentu dzieci i młodzieży.

W konkursie wzięło udział 30 uczniów. Jury oceniało recytatorów w trzech grupach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Uwzględniało dobór repertuaru do wieku recytatora, interpretację utworu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.

Wyniki

klasy I-III

I miejsce: Antonina Zelma SP Lubawa

II miejsce: Liliana Breńska SP Lubawa

III miejsce: Julia Kozłowska SP Lubawa

klasy IV-VI

I miejsce: Zofia Kasprzycka SP Lubawa

II miejsce: Hanna Zakrzewska SP Prątnica

III miejsce: Dorota Chęć SP Tuszewo

klasy VII-VIII

I miejsce: Lena Wiśniewska SP Złotowo

II miejsce: Martyna Modrzewska SP Lubawa

III miejsce: Katarzyna Kitłowska SP Prątnica

Nad przebiegiem konkursu czuwały: p. Teresa Marchlewska – kierownik Biblioteki Miejskiej w Lubawie, p. Jolanta Knoblauch, p. Ewa Przepiórska. Dekorację przygotowała p. Aleksandra Majka.

Nagrody – wieczne pióra, książki i dyplomy wręczył dyrektor szkoły pan Mirosław Kowalczyk. Wszystkim zwycięzcom i biorącym udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy.