Katarzyna Trzeszewska Brak komentarzy

Dzieci w naszym kraju są przyzwyczajone, żeby świętować 1 czerwca. Tymczasem dwudziestego listopada też mają ku temu okazję. 20 listopada to Dzień Praw Dziecka. Jego coroczne obchody przypominają o tym, że to właśnie Polacy wyszli z propozycją wprowadzenia w życie Praw Dziecka. To dzień, w którym głośniej niż zwykle mówimy o prawach dziecka, przypominając, że są one bardzo ważne i należy ich zawsze przestrzegać.

Z tej okazji 22 i 23 listopada Samorząd Uczniowski w naszej szkole przeprowadził krótkie spotkania przypominające najmłodszym, że mają swoje prawa i powinni wiedzieć jak z nich korzystać.

Wszyscy uczniowie mieli możliwość obejrzenia prezentacji, która przypomniała im ich prawa oraz bajki pt. „Bajka o królewnie, która zniosła wszystkie prawa”. Zebrani wysłuchali również piosenki – Majki Jeżowskiej pt. „Kolorowe Dzieci”, pozwalającej docenić ważność tego święta.

Prezentację dla uczniów z klas I-V przedstawiły uczennice: Anna Kopańska (kl. IV E), Julia Dembska (kl. V D), Kinga Lange (kl. V D), Julia Lewicka (kl. V D) i Marta Krawiecka (kl. V D).  Starszym uczniom przesłano linki do stron z ww. informacjami.

Dziękujemy, że w odpowiedzi na apel związany z ubiorem w kolorze niebieskim (symbol  solidarności  ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane) 22 listopada w dzień obchodów Praw Dziecka w naszej szkole dzieci i młodzież założyły ubrania w kolorze niebieskim. 

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Anna Dombrowska