sekretariat Brak komentarzy

W piątek, 23 czerwca, na uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego w sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Swoją obecnością zaszczycili nas również zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Lubawa Maciej Radtke, przewodniczący Rady Miasta Lubawa Jan Sarnowski, dyrektor Miejskiego Przedszkola w Lubawie Magdalena Pankowska, dyrektor OSiR Jacek Różański, kierownik ŚDS Dorota Kowalska, komendant Komisariatu Policji w Lubawie Artur Sibilewski, przewodniczący Rady Rodziców Krzysztof Zieliński.

Dyrektor Mirosław Kowalczyk podsumował mijający rok szkolny bardzo bogaty w różne wydarzenia, imprezy, konkursy przedmiotowe, sportowe, wycieczki, szkolne inicjatywy.

Około trzystu uczniów odebrało dyplomy, nagrody rzeczowe i książkowe oraz świadectwa z wyróżnieniem. Najwyższą średnią w tym roku szkolnym 6, 0 zdobyła Karolina Zielińska z klasy V s.

Dwie uczennice otrzymały Nagrodę Burmistrza: Amelia Kowalkowska – za osiągnięcia muzyczne oraz Zuzanna Zalewska – laureatka Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki.

Pani Barbara Michorowska z rąk dyrektora szkoły odebrała list gratulacyjny przesłany przez Kuratora Oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego za zaangażowanie w przygotowanie ucznia do Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki.

Po dziesięciu miesiącach uczniowie oderwali się od nauki i sprawdzianów. Szkolne ławki opustoszały do 1 września. Przyszedł czas na zasłużony letni wypoczynek.

Życzymy wszystkim bezpiecznych wakacji.

Artykuł: Jolanta Knoblauch, Zdjęcia: Agnieszka Hejda/Łukasz Szauer

Przemówienie Dyrektora Szkoły

,,Moi Drodzy!

Witam Was serdecznie na dzisiejszej uroczystości. Szczególnie witam wszystkich uczniów klas I i klas VI. Dla klas I był to rok szczególny, ponieważ rozpoczynali naukę w naszej szkole. Uczniowie klas VI nadal będą uczniami tej szkoły, mimo, że we wrześniu sądziliśmy, że dziś będziemy żegnać absolwentów.

Powitanie gości

 • Burmistrz Miasta Lubawa – p. Maciej Radtke
 • Zastępca Burmistrza Miasta Lubawa– p. Stanisław Kieruzel
 • Przewodniczący Rady Miasta- p. Jan Sarnowski
 • Radni Miasta Lubawa
 • Sekretarz Miasta Lubawa- p. Katarzyna Żuchowska
 • Proboszcz Parafii Św. Jana Chrzciciela i Michała Archanioła w Lubawie- Ks. Marcin Staniszewski
 • Proboszcz Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i Św. Anny w Lubawie- Ks. Mieczysław Rozmarynowicz
 • Komendant Komisariatu Policji – p. Artur Sibilewski
 • Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej- p. Bożena Knabe
 • Dyrektor Miejskiego Przedszkola – p. Magdalena Pankowska
 • Dyrektor Żłobka Miejskiego w Lubawie- p. Lucyna Janus
 • Dyrektor Gimnazjum w Lubawie– p. Marek Borkowski
 • Dyrektor Zespołu Szkół w Lubawie- p. Anna Empel
 • Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji – p. Jacek Różański
 • Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury – p. Zenon Paprocki
 • Kierownik Referatu Spraw Społeczno- Obywatelskich i Obrony Cywilnej – p. Robert Swat
 • Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubawie- p. Dorota Kowalska
 • Emerytów i rencistów byłych pracowników szkoły.
 • Media

Szczególnie witam Rodziców, oraz ich przedstawicieli, członków prezydium Rady Rodziców: Przewodniczącego p. Krzysztofa Zielińskiego, Członków prezydium: p. Małgorzatę Machulską, p. Wiolettę Szarmach, p. Adama Pastalskiego.

Bardzo serdecznie witam moich kolegów nauczycieli, pracowników administracji i obsługi szkoły.

Uczniowie, Szanowni Państwo!

 To nasze ostatnie spotkanie w kończącym się właśnie roku szkolnym. Miło jest jednak powspominać. Cały rok szkolny przebiegał wśród wielu inicjatyw. Inicjatyw podejmowanych przez nas, naszą społeczność szkolną: Uczniów, Rodziców , Nauczycieli. Warto wymienić m.in. Szkolne Witaminy, Imieniny Mikołaja, Koncert charytatywny, Bale karnawałowe, Święto szkoły, Dzień dziecka, objecie patronatem lubawskich pomników pamięci, projekt ,,Słoneczna czytelnia”, realizacja projektów z okazji 800-lecia Ziemi lubawskiej, np. udział w projekcie MRM –kapsuła czasu, kiermasz wielkanocny połączony z działaniami charytatywnymi, gra terenowa, Muzyczne perełki, imprezy rekreacyjno-sportowe na naszych boiskach dla rodzin, liczne konkursy, zawody, apele, wycieczki i wiele, wiele innych cennych działań. Wszystkich nie sposób wyliczyć.

Moi drodzy, mam nadzieję, że nie były to dla Was tylko jednorazowe działania i że nie trzeba Was będzie specjalnie zachęcać do tego, abyście nadal pozostali aktywni i pielęgnowali w sobie dobre nawyki, ponieważ bardzo dobrze wiecie, jakie korzyści niosą za sobą takiego typu działania. Działania społeczne, kulturalno-muzyczne, wolontariackie czy sportowe.
Oczywiście wszystkie wymienione przeze mnie inicjatywy i akcje nie mogłyby zostać zrealizowane bez nieocenionej pomocy i ogromnego wsparcia Was – drodzy Nauczyciele, Rodzice, szanowni Goście. Pozwólcie, że w imieniu swoim i całej społeczności uczniowskiej złożę Wam gorące podziękowania za Wasz trud, wysiłek i zaangażowanie.

Uczniowie!

Już za chwilę rozejdziecie się do klas z wychowawcami, aby odebrać świadectwa podsumowujące Wasze tegoroczne zmagania. Część z Was otrzyma również w pełni zasłużone nagrody i wyróżnienia. Niezależnie jednak od wyników, jakie udało Wam się uzyskać w tym roku, wszyscy już za moment będziecie mogli cieszyć się rozpoczynającymi się właśnie wakacjami.
Pewnie macie w głowach mnóstwo planów dotyczących tego, jak zamierzacie spędzić lato. Część z Was uda się na wakacyjne wyprawy, w góry, nad morze, nad jeziora. Niektórzy z Was być może wyjadą za granicę, odwiedzą kraje naszych sąsiadów, będą mieli okazję poznać inną kulturę, nowe zwyczaje, spróbują zupełnie nowych potraw i wrócą pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień. Inni natomiast oddadzą się błogiemu odpoczynkowi, nie ruszając się z miejsca zamieszkania, i jestem pewien, że oni także nie będą się nudzić. Przecież wszędzie można się doskonale bawić.
Niezależnie od tego, jak zamierzacie spędzić wakacje chciałbym, abyście postarali się pamiętać nie tylko o sobie, ale także o innych. Postarajcie się pamiętać o Waszych najbliższych – rodzicach, rodzeństwie, dziadkach, przyjaciołach, nauczycielach. Pomyślcie o nich ciepło, zróbcie dla nich coś miłego, złóżcie wizytę, pamiętajcie, to właśnie najbliższe nam osoby sprawiają, że nasze życie nabiera blasku.
Dziś dzień Ojca, warto o tym pamiętać !

Życzę Wam udanych wakacji!”