Agnieszka Hejda Brak komentarzy

„Do mety przybywa się tylko po to, aby wyruszyć dalej”.

Pandemia sprawiła, że tegoroczne zakończenie roku szkolnego było wyjątkowe.  Zamiast akademii dla wszystkich uczniów, spotkaliśmy się w gronie ósmoklasistów, wychowawców, zaproszonych gości.

Pożegnanie odbyło się w hali przy ul. Św. Barbary o godz. 9.00. Zachowując wszystkie zasady bezpieczeństwa związane z COVID-19, uczniowie zasiedli na wyznaczonych wcześniej miejscach.

Pożegnanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu państwowego, następnie dyrektor szkoły Mirosław Kowalczyk pogratulował wszystkim absolwentom ukończenia szkoły podstawowej, a uczniom klas I-VII uzyskania promocji do następnej klasy. Zaproszeni goście: burmistrz miasta Maciej Radtke, przewodniczący Rady Miasta Lubawa Jan Sarnowski, radna Anna Tańska oraz przewodniczący Rady Rodziców Krzysztof Zieliński życzyli wszystkim, uczniom i nauczycielom, spokojnych, słonecznych wakacji.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyła uczennica klasy VIII S Karolina Zielińska – za wysokie wyniki w nauce, zdobycie tytułu laureata, dwóch tytułów finalisty w konkursach kuratoryjnych, wzorowe zachowanie i sumienne wypełnianie obowiązków szkolnych. Z rąk dyrektora odebrała Honorową Nagrodę Super Absolwenta Szkoły.

W tym roku szkolnym Nagrodę Burmistrza Miasta (laptopy i wakacyjne plecaki) otrzymały dwie osoby: Karolina Zielińska z kl. VIII S i Weronika Czesnowska z kl. VII B.

Miało też miejsce krótkie symboliczne przekazanie pocztu sztandarowego – sztandar szkoły przejęli uczniowie klas VII .

Po części oficjalnej wychowawcy przekazali uczniom świadectwa, wyróżnienia, nagrody książkowe, rzeczowe, listy gratulacyjne dla rodziców tych uczniów, którzy otrzymali średnią dydaktyczną przynajmniej 5, 00 i wzorowe zachowanie.

Na koniec na twarzach absolwentów pojawiły się uśmiechy, ale i też łzy. Osiem lat spędzonych w murach tej szkoły sprawiły, że trudno było się dziś pożegnać, rozstać i zamknąć za sobą pewien rozdział życia.

Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy pięknych, słonecznych, zdrowych wakacji i szybkiego powrotu do normalności J