sekretariat Brak komentarzy

Uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Szkoły Podstawowej w Lubawie włączyła się w działanie podjęte przez Bractwo Rycerskie Zamku Lubawa. Zaproponowano nam wykonanie pozdrowień i życzeń dla dzieci Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oddziału onkologicznego. Przez cały tydzień uczniowie samodzielnie wykonywali życzenia i pisali teksty pozdrowień, a następnie wrzucali je do szkolnej skrzynki pocztowej przygotowanej przez pana Adama Pastalskiego i pana Marcina Raszkowskiego – ojców uczniów klasy V a.

Dziś, 8 czerwca, przed szkołą zebrali się wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami. Przybył także Burmistrz Miasta Lubawa Maciej Radtke oraz Dziecięcy Burmistrz Miasta Lubawa Mateusz Rytlewski, a także bractwo rycerskie i przedstawiciele Straży Pożarnej w Lubawie. Oficjalnie przekazano szkolną skrzynkę pocztową z życzeniami. Poza tym dzieci z Centrum Zdrowia otrzymają kolorowanki, kredki i inne materiały piśmiennicze. Bezpośrednio ze szkoły wóz strażacki wraz z przedstawicielami naszego miasta pojechał do Warszawy, by przekazać drobne upominki i pozdrowienia od Lubawy.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Instytucje, organizacje, które włączyły się w to działanie: Urząd Miasta Lubawa, Szkoła Podstawowa w Lubawie, Bractwo Rycerskie Zamku Lubawa, Straż Pożarna Lubawa, Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie, Lubawa Kocha Biegać.

Artykuł/zdjęcia: Jolanta Knoblauch/ Agnieszka Hejda