Katarzyna Trzeszewska Brak komentarzy

W dniach 21-25 maja uczniowie oddziałów gimnazjalnych naszej szkoły wspólnie z opiekunami Jolanta Skórzewską, Mirosławą Groszkowską i Ewą Przepiórską wybrali się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą w okolice nadmorskie i do Niemiec.

Na każdy dzień wyprawy zaplanowane było mnóstwo atrakcji. Na długiej liście znalazły się miejsca związane z przyrodą, historią, architekturą oraz rozrywką. Katedra w Kamieniu Pomorskim, wyprawa na Wolin, pobyt w Międzyzdrojach, wejście do muzeum figur woskowych oraz zwiedzanie Szczecina dostarczyły uczniom wiele wrażeń i pogłębiły wiedzę.

Odwiedziliśmy również naszych zachodnich sąsiadów zwiedzając ich stolicę – Berlin.

Po czterech dniach intensywnego zwiedzania przyszedł czas na prawdziwą wisienkę na torcie – pobyt w podberlińskim Tropical Islands. Tropikalna atmosfera, śpiew ptaków, nocleg w namiotach usadowionych w ciepłym, złotym piasku oraz, co najważniejsze, nieograniczona możliwość korzystania z basenów i zjeżdżalni na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Na podsumowanie można powiedzieć, że było emocjonująco, ciekawie, pięknie, wesoło, zabawnie, przyjemnie, ciężko i wyczerpująco, ale …. zmęczenie już minęło, a wspomnienia pozostaną na zawsze 🙂

Zdjęcia/Tekst: Jolanta Skórzewska