Agnieszka Hejda Brak komentarzy

30.05.2018r. na Stadionie Miejskim w Nidzicy odbył się Finał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Mini-Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych. Drużyna chłopców SP Lubawa wygrywając Mistrzostwa Powiatu w Iławie, zwyciężając w Mistrzostwach Rejonu IV w Ostródzie i wygrywając Mistrzostwa Regionu II w Lubawie awansowała do tegoż Finału Wojewódzkiego. W zawodach wzięło udział 6 drużyn: SP 1 Nidzica, SP 3 Pasłęk, SP 3 Olsztyn, SP 30 Olsztyn, SP Lubawa i SP 6 Ełk. Zespoły podzielono na dwie grupy, w których rywalizowano systemem każdy z każdym. Lubawska drużyna trafiła do grupy B, gdzie przegrała z SP 1 Nidzica 3:2 i uległa SP 3 Olsztyn 2:0 zajmując 3 miejsce w grupie, uprawniające do gry o 5 lokatę. Na końcowy wynik grupowy duży wpływ miała kontuzja w pierwszym spotkaniu czołowego zawodnika naszej drużyny, filaru defensywy, Mateusza Jackowskiego. Mimo ambitnej postawy naszego zespołu w meczach grupowych pozostaje pewien niedosyt jeśli chodzi o wynik końcowy. Trzeba jednak pochwalić chłopców za charakter i walkę do końca, gdyż przegrywając w meczu o 5 miejsce z zespołem SP 30 Olsztyn już 3:0, strzelili swoim rywalom 4 bramki, wygrywając całe spotkanie 4:3.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

I miejsce – SP 6 Ełk
II miejsce – SP 3 Pasłęk
III miejsce – SP 3 Olsztyn
IV miejsce – SP 1 Nidzica
V miejsce – SP Lubawa
VI miejsce – SP 30 Olsztyn

Oskar Dmochewicz strzelając 5 bramek został ex aequo królem strzelców turnieju i wybrany najlepszym zawodnikiem naszej drużyny.
W bramce bardzo dobrze spisywał się Jakub Kornat.

Skład drużyny SP Lubawa:

Szymon Licznerski, Jakub Kornat, Oskar Dmochewicz, Mateusz Jackowski, Patryk Lewandowski, Filip Fafiński, Paweł Kępkowski, Antoni Biczkowski, Julian Senkowski, Dominik Kamiński.

Opiekunowie: Jerzy Sendlewski, Witold Fafiński.

Tekst/zdjęcia: Jerzy Sendlewski, Witold Fafiński.