Agnieszka Hejda Brak komentarzy

Na początku listopada uczniowie z klasy 5a, 5d i 4g wraz z wychowawcami wybrali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik.

Po przyjeździe do stolicy uczniowie spacerowali po Parku Odkrywców, który znajduje się przy CNK. Potem podziwiali panoramę miasta i Stadion Narodowy, wędrując promenadą nad Wisłą. W południe udali się na pokaz w Planetarium „Niebo Kopernika”. Obejrzeli film „Halo Ziemia”, który zabrał ich w podróż śladami sond kosmicznych, niosących ziemski przekaz dla przyszłych pokoleń. Wysłuchali również prelekcji o Układzie Słonecznym. Później zwiedzali wystawy, które udostępnione są młodym naukowcom w CNK. W obiekcie  znajduje się sześć wystaw stałych, a także Majsternia, Teatr Wysokich Napięć oraz Teatr Robotyczny.

Po posiłku w restauracji McDonald’s wycieczkowicze wybrali się na spacer Traktem Królewskim. Zobaczyli m.in. Pałac Prezydencki, Kolumnę Zygmunta na Placu Zamkowym,  Zamek Królewski, Archikatedrę Św. Jana,  Rynek Starego Miasta z pomnikiem  Syrenki. Zakupili piękne pamiątki, które będą przypominały mile spędzone chwile w stolicy naszego kraju.

Artykuł/zdjęcia: Aleksandra Majka