Agnieszka Hejda Brak komentarzy

 W roku szkolnym 2017/2018 w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika  w Lubawie kilka klas realizuje program Śniadanie Daje Moc. Najważniejszym celem tego  programu jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywiania dzieci w Polsce poprzez edukację.
    8 listopada to Dzień Śniadanie Daje Moc, który w Europie obchodzony jest jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym dniu klasy: Ia, IIa, IIb, IIIf i IIIa wraz z wychowawcami: p. Joanną Mazurowską,  p. Beatą Tarnowską, p. Ewą Sendlewską, p. Agnieszką Kaczyńską oraz p. Renatą Pokojską  przygotowywały zdrowy posiłek wg własnego pomysłu. Były to: kanapki, szaszłyki owocowe, sałatki, soki owocowo-warzywne, desery oraz koreczki. Wspólnie przygotowany i  spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem wszystkim ważnej roli śniadania.
      Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację społeczności szkolnej. Przyczyniła się też do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów oraz zwiększyła świadomość  nt.  zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

 

 Artykuł/ zdjęcia: Renata Pokojska/ Agnieszka Hejda, Agnieszka Kaczyńska