Agnieszka Hejda Brak komentarzy

W miesiącu maju i czerwcu naszą szkołę odwiedziły dzieci sześcioletnie  z Przedszkola Miejskiego i Przedszkoli Niepublicznych „Smerfolandia” i „Bajkolandia”  w Lubawie.  Przedszkolacy  brali udział w zajęciach wychowania fizycznego wspólnie z uczniami klas I- III.  Zajęcia prowadzili nauczyciele: p. Anna Leśniewska, p. Anna Dombrowska, p. Gabriela Piwowarska, p. Aneta Kordalska- Ozirof, p. Renata Pokojska. Przedszkolacy podczas  zabaw aktywnie współdziałali ze starszymi kolegami. Z dużym zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia wykorzystując różne przybory oraz pokonywali tor przeszkód.  Gry i zabawy na sali gimnastycznej wprowadziły dzieci w radosny nastrój i dobre samopoczucie  oraz dały możliwość zaspokojenia naturalnej potrzeby ruchu.

Ponadto przedszkolacy oglądali też ciekawe przedstawienia teatralne: „Calineczka” w wykonaniu uczniów klasy pierwszej  pod przewodnictwem p.Joanny Mazurowskiej oraz  “Witajcie w naszej bajce” -przedstawienie na podstawie wierszy Jana Brzechwy.  W spektaklu wystąpila szkolna grupa teatralna “Bez suflera”przygotowana  przez panią p. Anetę Nowakowską. Kontakt ze sztuką dał dzieciom możliwość rozwinięcia myślenia, wyobraźni, a także pozwolił  na wspólne przeżywanie przygód towarzyszących aktorom razem z nimi. 

    W prezencie od starszych kolegów przedszkolacy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Na koniec  goście podziękowali uczniom za zaproszenie  i miłe spotkanie.