Agnieszka Hejda Brak komentarzy

25 czerwca to dzień, w którym klasy I-VIII odebrały świadectwa, nagrody, gratulacje. Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy w systemie tradycyjnym, hybrydowym i zdalnym uczniowie doczekali się upragnionych wakacji.

W związku z trwającymi obostrzeniami pożegnanie i w tym roku szkolnym miało nieco inny charakter. Uczniowie klas I-VIII spotkali się o godzinie 9.00 i 10.00 w budynkach szkolnych, by z rąk wychowawców odebrać świadectwa, wyróżnienia, listy gratulacyjne, dyplomy i nagrody.

O godzinie 8.00 w Lubawskim Centrum Aktywności Społecznej, w sali sesyjnej na zaproszenie dyrektora szkoły przybyli nauczyciele, absolwenci i uczniowie, oraz goście: burmistrz miasta Maciej Radtke, przewodniczący Rady Miasta Jan Sarnowski, radna Anna Tańska.

Tytuł Honorowego Absolwenta Szkoły oraz statuetkę otrzymała: Aleksandra Deka z klasy VIII a i Julia Kamińska z klasy VIII s.

Nagrody Burmistrza Miasta Lubawa otrzymali laureaci i finaliści Przedmiotowych Konkursów Kuratoryjnych: Adam Micka z kl. VII e, Samuel Szałkowski z kl. VII g, Daria Ochocka z kl. VII e, Kajetan Groszkowski z kl. VII a, Patrycja Drzymalska z kl. VIII c, Marcin Borkowski z kl. VII a, Weronika Czesnowska z kl. VIII b.

Listy gratulacyjne Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty za przygotowanie uczniów do konkursów otrzymali nauczyciele: pani Teresa Antoniewicz, pani Anita Witkowska- Szczepańska i pani Ewa Gomuła.

Gratulacje i nagrody odebrał też Julian Senkowski z klasy VIII a, który wygrał wybory w Konkursie na Dziecięcego Burmistrza Miasta Lubawa.

Wychowawcy, nauczyciele oraz pracownicy szkoły wszystkim uczniom, życzyli słonecznych wakacji i odpoczynku.

Dyrektor szkoły podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za trud i zaangażowanie w pracę na rzecz uczniów w roku szkolnym 2020/2021, zwrócił szczególną uwagę na liczne działania nauczycieli , specjalistów szkoły, ukierunkowane na odbudowanie relacji po powrocie do nauczania stacjonarnego. Dyrektor życzył wszystkim uczniom, pracownikom szkoły,

,, normalności” oraz zasłużonego wypoczynku, spokojnych, radosnych, pełnych słońca dni w okresie wakacji.