Katarzyna Trzeszewska Brak komentarzy

        Z okazji Światowego Dnia Recyklingu, uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w różnorodne działania, promując świadomość ekologiczną i dbałość o środowisko. W młodszych klasach odbyły się zajęcia promujące działania prowadzące do bardziej zrównoważonego gospodarowania zasobami oraz świadomego podejścia do kwestii ekologicznych. Uczniowie klas 7- 8 lubawskiego Kopernika wykonywali plakaty i ulotki. Celem było promowanie m.in. recyklingu, ochrony planety, zachęcając ich do aktywnego udziału w promowaniu pozytywnych zachowań i wartości w społeczności szkolnej. Nasza młodzież podjęła również działania mające na celu dotarcie do mieszkańców miasta poprzez roznoszenie ulotek przygotowanych przez młodszych kolegów. W ten sposób informowali lokalną społeczność o ważnych kwestiach, takich jak segregacja śmieci, recykling oraz inne aspekty związane z dbałością o środowisko. To działanie było skutecznym sposobem na dotarcie do szerokiej grupy osób i przekazanie istotnych informacji, co może przyczynić się do wzrostu świadomości społecznej na temat ekologii i zrównoważonego rozwoju.

     19 marca przedstawiciele klas 7-8 brali udział w III Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej. Olimpiada ESA to konkurs wiedzy, który w nowoczesnej formule online pozwolił uczniom wykazać się poszerzoną wiedzą na temat smogu i zmiany klimatu.

    Nasza szkoła jest miejscem gdzie myśli się i działa ekologicznie. Uczniowie przyczyniają się do budowania świadomości ekologicznej w społeczności lokalnej oraz pokazują, że każdy może mieć wpływ na ochronę naszej planety.

Nauczyciel fizyki

tekst/zdjęcia: Beata Kasprowicz – Bielska