Agnieszka Hejda Brak komentarzy

17. 01. 2019 r. uczniowie kl. IV – VI obejrzeli w Miejskim Ośrodku Kultury w Lubawie spektakl pt. „Mitologia”. Losy bogów i herosów zaczerpniętych z mitów greckich przedstawili aktorzy z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

Przedstawienie pozwoliło uczniom poznać, w jaki sposób starożytni Grecy opisywali fenomen natury, zróżnicowanie kultur, tradycję i historię. Fabuła spektaklu przedstawiała przygody Argonautów: siłacza Heraklesa, pieśniarza Orfeusza oraz Tezeusza – pogromcy Minotaura. Udali się oni do Pytii –  kapłanki w świątyni Apollina w Delfach, która przepowiadała przyszłość. Oprócz nich na scenie pojawili się też inni bohaterowie mitów greckich, np. Minos, Hermes, Minotaur, Charon, Ariadna, Hades i Persefona, Eurydyka, Prometeusz  i  Syzyf.

Dzięki znakomitej scenografii, kostiumom, efektom dźwiękowym oraz świetlnym uczniowie mogli przenieść się w świat starożytnych Greków. Spektakl był dynamiczny i efektowny, nawiązywał do tragedii antycznej. Przedstawienie bardzo się podobało i dostarczyło wielu wrażeń artystycznych wszystkim uczniom.

Artykuł/zdjęcia: Aleksandra Majka