Katarzyna Trzeszewska Brak komentarzy

#laboratoriaprzyszłosci

Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Lubawie realizuje kolejny projekt rządowy – Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratorium Przyszłości Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Lubawie  otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 265. 200, 00 złotych, dzięki któremu ponad 900 uczniów naszej placówki będzie mogło uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie przekazane zostało w całości – bez konieczności wniesienia wkładu własnego. Szkoła dokona zakupów do 1 września 2022r. Projekt w części zrealizowany zostanie poprzez doposażenie szkoły w materiały i pomoce w trzech grupach:

– drukarki i akcesoria do sprzętu dźwiękowego i wideo, m.in. : drukarki 3D, komputery przenośne konwertowalny typu 2w1, zestaw z mikrokontrolerem, aparat fotograficzny do wideoblogów, zestaw oświetleniowy: Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką, mikrofon kierunkowy, mikroport, Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery, pakiet filamentów do Drukarki 3d;

– meble i wyposażeniem.in.: szafy, stoły, regały;

– sprzęt dydaktyczny, m.in.: zestaw robotów edukacyjnych,  interaktywny system nauki programowania.

W ramach programu nauczyciele przejdą szkolenia dotyczące prowadzenia zajęć z  wykorzystaniem zakupionego wyposażenia w  lekcjach oraz przejdą instruktarz związany z obsługą nowoczesnego sprzętu.

Tekst / zdjęcia: Dyrektor: M. Kowalczyk / Katarzyna Trzeszewska