Agnieszka Hejda Brak komentarzy

W listopadzie biblioteka szkolna gościła najmłodszych uczniów naszej szkoły. Była to pierwsza  wizyta pierwszoklasistów w bibliotece.


Celem spotkania było wyjaśnienie uczniom zasad właściwego użytkowania i poszanowania książek – nie tylko bibliotecznych. Dzieci poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i oddawania książek. Dostrzegły różnice między biblioteką publiczną, biblioteką szkolną a księgarnią.

Następnie każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę z biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tej wizyty w bibliotece dzieci otrzymały okolicznościowe zakładki do książek.
Mamy nadzieję, że od tej pory będą oni często odwiedzali szkolną bibliotekę i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Uczniowie klas pierwszych odwiedzili bibliotekę szkolną. Podczas spotkania pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami udostępniania różnego rodzaju materiałów bibliotecznych, poznali układ księgozbioru swojej biblioteki szkolnej oraz rodzaje gromadzonych w niej dokumentów. Nabrali również przeświadczenia, że  biblioteka – to przyjazne miejsce, w którym są zawsze mile widziani i, w którym mogą liczyć na pomoc nauczyciela bibliotekarza.
Zostali też serdecznie zaproszeni na wizyty w czasie przerw, kiedy to mogą we względnej ciszy oddać się pasjom czytelniczym.
Młodzi kandydaci na czytelników mieli także, po raz pierwszy, okazję do samodzielnego wypożyczenia literatury dziecięcej.

Życzymy pierwszoklasistom wspaniałych spotkań z książką i biblioteką.