Katarzyna Trzeszewska Brak komentarzy

14 marca 2018r. nasza szkołę odwiedzili wspaniali goście: grupa Pingwinki z Przedszkola Miejskiego oraz grupa Biedroneczki z Przedszkola Niepublicznego Smerfolandia i Bajkolandia.  Dzieci uczestniczyły w nietypowej lekcji matematyki.  Po przywitaniu każdy z uczestników otrzymał Indeks Młodego Matematyka, w którym zbierał punkty (pieczątki) za każde wykonane zadanie. A z czym zmierzyły się dzieci? Swoją przygodę z matematyką rozpoczęły od samodzielnego sklejenia czworościanu, następnie układały obrazki z części tangramu.  Na kolejnym stanowisku z klocków lego tworzyły lustrzane odbicie stworzonych wcześniej wzorów. Później z kolorowych i niezwykłych  wielościanów tworzyły sześciany, ale i wiele innych brył i budowli. Kreatywność dzieci nie zna granic. Kolejnym punktem było rozpoznawanie różnych przedmiotów wyłącznie za pomocą dotyku. Śmiechom, ekscytacji i radości nie było końca.

Dzieci poradziły sobie z zadaniami doskonale, pracowały z ogromnym zapałem i zaangażowaniem, a co najważniejsze z uśmiechem na twarzy. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i mile spędzony czas.

Przygotowaniem spotkania zajęli się nauczyciele matematyki : Grażyna Surdykowska, Piotr Lontkowski, Mariusz Ruczyński. Dziękujemy  uczniom klasy VII S, którzy z entuzjazmem pomagali swoim młodszym kolegom.

Artykuł/zdjęcia: Grażyna Surdykowska/Piotr Lontkowski