Agnieszka Hejda Brak komentarzy

Rok temu, grupę uczniów z pierwszych klas gimnazjalnych połączyła pasja twórcza. Postanowili w nietypowy sposób wykonać pracę domową z chemii. Nagrali film. Jak teraz o tym mówią,  był słaby, ale jednak wyzwolił w nich ambicje i entuzjazm. Czuli, że to nie wszystko na co ich stać, że mają w sobie pokłady kreatywności, które mogą w nietuzinkowy sposób uzewnętrznić i wyzwolić. Z zapałem i mimo przeciwności, złośliwych głosów, hejtów, negatywnych uwag, nie poddali się.  Stworzyli kilka filmów. 

W końcu przyszedł czas na zmierzenie się z opinią fachowców. 26 października 2017r.  film – spot pt. „Jeszcze nie jest za późno” na V Młodzieżowym Festiwalu Filmowym MOJA PRZESTRZEŃ w Olsztynku, zdobył wyróżnienie. To wydarzenie dodało im skrzydeł. Nabrali pewności, że warto realizować swoje pasje i poczuć tą satysfakcję. Jeszcze z większą żarliwością zabrali się do pracy.

15 marca 2018r. grupa filmowców pod nazwą „The Papons” (Bartosz Kawka, Wiktoria Bartnikowska, Zosia Bukowska, Alicja Sokołowska, Karina Wojtacka i Natalia Dreszler) miała swój wielki dzień.

 Na prapremierę swoich filmów zaprosili rodziców, uczniów i nauczycieli, którzy mieli  wkład aktorski w realizację projektów. Uroczystość zorganizowano w sali kinowej i w bibliotece w budynku szkoły przy ulicy Św. Barbary. Zaprezentowano gościom dwa filmy, które wysłano na konkursy:

  1. UNIA FILM FESTIVAL – „Karuzela uczuć”
  2. I Ogólnopolski Konkurs BOOKTRAILER FILM FESTIVAL – „Dawca” Lois Lowry

Po prezentacji zaproszeni rodzice i nauczyciele nie szczędzili pochwał i nie kryli zadowolenia. Gratulowali talentu, odwagi  i życzyli młodym twórcom wielu sukcesów.

Artykuł/zdjęcia: Gabriela Prusik, Ewa Przepiórska