Agnieszka Hejda Brak komentarzy

15 listopada o godz. 12:00, 20 uczniów naszej szkoły wzięło udział w XII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego BÓBR 2017. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów, na wszystkich etapach edukacyjnych. Głównym sponsorem konkursu jest firma Microsoft. Honorowy patronat sprawują: Minister Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Konkurs rozpoczyna się o tej samej godzinie we wszystkich krajach. Uczestnicy rozwiązują w tym samym czasie, symultanicznie zadania na platformie e-learnigowej. W poprzedniej edycji konkursu wzięło udział 1 610 000 uczestników z 34 krajów świata.

Zawody odbywają się w czterech kategoriach wiekowych: Skrzat, Benjamin, Junior, Senior. Nasi uczniowie startowali w kategorii Benjamin (klasy IV-VI szkoły podstawowej). Do rozwiązanie mieli 24 zadania podzielone na trzy kategorie o różnym stopniu trudności.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w grudniu. Każdy uczestnik otrzyma dyplom uczestnictwa, a najlepsi także nagrody rzeczowe.

Artykuł:Roman Antoniewicz