sekretariat Brak komentarzy

12 czerwca 2017 r. Uczniowie klas I-VI w dwóch grupach wiekowych I-III i IV –VI wzięli udział w interaktywnych lekcjach prowadzonych przez aktorów i obejrzeli seans filmowy.

Najmłodsi wzięli udział w lekcji pt. „Więc chodź, narysuj mój świat – jak powstają filmy animowane” i dowiedzieli się, jak powstawały pierwsze filmy, odkryły, na czym polega praca animatora i jak można nim zostać, przekonały się, co łączy konturówkę z filmem animowanym, zobaczyły, jak ożywić postać z bajki, dowiedziały się, jak powstają dzisiejsze filmy animowane. Na koniec obejrzały film pt. „Mały Książę”.

Starsi uczniowie podczas lekcji pt. „Magia kina – tajniki sztuki filmowej” poznali najważniejsze etapy tworzenia dzieła filmowego, dowiedzieli się, na czym polega specyfika realizacji filmu i czym różni się od innych tekstów kultury, poznali kulisy tworzenia najsłynniejszych filmów. Obejrzeli też film pt. „Tom and Huck”.

Lekcje w kinie to przygoda dla uczniów w każdym wieku. Przygoda zaczyna się od samego wyjścia do miejsca, które jest czarodziejskie, magiczne, czyli do kina. Lekcje profesjonalnie poprowadzone przez aktorów włączyły wszystkie aktywności dzieci, które na pewno się nie nudziły.

Artykuł/zdjęcia: Jolanta Knoblauch/Agnieszka Hejda