Agnieszka Hejda Brak komentarzy

6 grudnia w naszej szkole dominował kolor czerwony, gdyż tradycyjnie jak co roku obchodziliśmy mikołajki. To także okazja, aby uczcić imieniny naszego patrona Mikołaja Kopernika. Oprócz obdarowywania się prezentami przygotowano również część artystyczną, na którą zaproszono św. Mikołaja i byłych pracowników szkoły. Uroczysty apel rozpoczął się o godzinie 10.00 krótkim przemówieniem pana dyrektora Mirosława Kowalczyka, który przywitał św. Mikołaja, szanownych emerytów, nauczycieli oraz całą brać uczniowską. Następnie złożył wszystkim Mikołajom naszej szkoły serdeczne życzenia i wręczył drobne upominki. Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali się w inscenizacji, podczas której naszym solenizantom życzenia złożyli znane postacie historyczne i baśniowe. Do życzeń dołączyli się uczniowie oraz szkolny zespół muzyczny Papugi. Po części artystycznej wszyscy uczniowie zostali poczęstowani imieninowym tortem ufundowanym przez Radę Rodziców, a zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek i kawę. Była to świetna okazja do spotkania i wspomnień.
A jak w budynku przy ul. św. Barbary uczniowie świętowali Mikołajki?
Samorząd Uczniowski pod opieką p. Anny Dombrowskiej przy współpracy z Mirosławą Groszkowską  zadbał o świąteczną atmosferę i miły nastrój. Udział śnieżynek i elfów wpisał się w piękną tradycję wspólnego świętowania.
Podczas długiej przerwy odbyły się mikołajkowe konkursy. Działała również świąteczna kawiarenka z gorącymi napojami. Mikołaj oraz w-ce dyrektor – E. Kwiatkowska złożyli uczniom życzenia i zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek – mikołajkowy tort. Uczniowie noszący imię Mikołaj zostali obdarowani drobnymi upominkami. Spotkanie uświetnił koncert szkolnego chóru pod opieką Stanisława Grzywacza.

Składamy serdeczne podziękowania rodzicom  oraz lubawskiemu Mikołajowi.

Artykuł/zdjęcia: Henryk Żmijewski/Anna Dombrowska/Agnieszka Hejda