Agnieszka Hejda Brak komentarzy

10 kwietnia  uczennice naszej szkoły z klas gimnazjalnych  pod opieką nauczyciela Stanisława Grzywacza brały udział w eliminacjach XIX edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Europejskiej  jako duet wokalny (Dominika Dąbrowska, Oliwia Knoblauch) oraz zespół wokalny (Julia Buczkowska, Maja Rydel, Dominika Dąbrowska , Oliwia Knoblauch) .                                                                                                                                                                 

Eliminacje do konkursu odbyły  się w dniach 10-11 kwietnia 2018 r. w auli Pałacu Młodzieży w Olsztynie. Uczestnicy zaprezentowali po dwa utwory.

Festiwal od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Pomysłodawcą konkursu i głównym organizatorem jest pan Mirosław Piekut, który we współpracy z V LO w Olsztynie i Instytutem Sztuki UWM stworzył niezwykle poruszające wydarzenie muzyczne. W tegorocznych eliminacjach wzięło udział około 130 uczestników z Olsztyna i województwa. Do finału zakwalifikowało się 20 osób w tym duet z naszej szkoły – Dominika Dąbrowska i Oliwia Knoblauch. Niewątpliwym walorem prezentowanych zarówno podczas eliminacji, jak i w finale utworów była różnorodność repertuaru. Młodzi artyści śpiewali w języku polskim, angielskim , niemieckim  i francuskim. Śpiewali pięknie, czym budzili nieskrywane emocje. Finał konkursu odbył się 12 kwietnia tym  razem w auli V Liceum Ogólnokształcącego   im. Wspólnej Europy w Olsztynie.

Emocji dostarczyło także ogłoszenie wyników przez jury w składzie: pani dyrektor Pałacu Młodzieży Iwona Łazicka-Pawlak, pani Grażyna Drohomirecki, pan prof. Leszek Szarzyński, pan dr hab. Grzegorz Lewandowski, pani Natalia Mularonek. Ponieważ poziom prezentowanych utworów był wysoki, jury miało sporo trudności z wybraniem tego jednego. Nagrodę Grand Prix przyznano Emilii Wachowskiej, która otrzymała także Nagrodę Dyrektora Pałacu Młodzieży za osobowość artystyczną. Publiczność nagrodziła Pawła Horodyskiego z V LO. Pozostali nagrodzeni to: Amelia Czapla – otrzymała Nagrodę Dyrektora V Liceum Ogólnokształcącego za wykonanie piosenki w języku obcym, Zuzanna Belka i Aleksandra Obrębska I Nagrodę Dyrektora Instytutu Muzyki UWM za najlepsze wykonanie polskiej piosenki, Szymon Sobczak II Nagrodę Dyrektora Instytutu Muzyki UWM za najlepsze wykonanie polskiej piosenki, Janusz Nosek i Laura Końpa III Nagrodę Dyrektora Instytutu Muzyki UWM za najlepsze wykonanie polskiej piosenki. Przyznano także cztery wyróżnienia: Weronice Pietkiewicz, Laurze Końpie, Wiktorowi Rudnickiemu i duetowi z naszej szkoły w składzie: Dominika Dąbrowska, Oliwia Knoblauch.                                                              

Finał był relacjonowany przez olsztyńską telewizję.

Oto linki :                                                                                                                                                                                        Uroczysta część oficjalna:     
https://www.youtube.com/watch?v=0c7JXQdsXKc

Część II           https://www.youtube.com/watch?v=dbxFPrtdG9k

Część III          https://www.youtube.com/watch?v=__G-flznRQ8

Część IV- występ m.in  duetu z naszej szkoły        https://www.youtube.com/watch?v=G0OChVkuKos

Artykuł/zdjęcia: Stanisław Grzywacz