DYREKTOR Brak komentarzy

Dzień Dziecka – „Na sportowo – kolorowo” i muzycznie

Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiony w 1954 przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych, a obchodzony od 1955 w różne dni w różnych krajach – w Polsce 1 czerwca – w tym roku przypadł w sobotę. Dlatego też w naszej szkole ten dzień postanowiliśmy świętować w piątek, 31 maja.

Uczniowie klas I-VIII i III gimnazjalnych mogli uczestniczyć w koncercie zespoły REGGAESIDE. Grupa muzyczna to odkrycie 11. edycji „Mam talent” oraz finaliści 9. edycji „Must be the Music”. Grają reggae z elementami funky, rocka i popu. REAGGAESIDE to nie tylko zespół muzyczny, ale też grupa przyjaciół, która spędza ze sobą dużo czasu. Podczas koncertu było kolorowo, żywiołowo, radośnie. Sprawił on wiele przyjemności zarówno dzieciom, jak i muzykom. Zespół został zaproszony prze Radę Rodziców, za co bardzo dziękujemy w imieniu dzieci.

W drugiej części tego dnia czekały na uczniów konkurencje rekreacyjno-sportowe. Na boiskach szkolnych przygotowano osiem stanowisk, na których uczniowie mogli wykazać się sprawnością fizyczną, ale przede wszystkim były miłym spędzeniem czasu w zespołach klasowych.

Raz jeszcze, my – dorośli, życzymy Wam, Drogie Dzieci, wiele słońca, uśmiechu i radości. Bawcie się wesoło!