sekretariat Brak komentarzy

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.  Janusz Korczak

Tegoroczny Dzień Dziecka wypadł w czwartek, ale impreza w Szkole Podstawowej w Lubawie została zaplanowana na piątek. W ramach święta wszystkich dzieci zorganizowana została gra miejska „Spacerkiem do Lip” oraz piknik w Lipach. Uczniowie otrzymali mapy Lubawy z naniesionymi punktami, w których należało wykonać pewne zadania. Dotyczyły między innymi Mikołaja Kopernika, ruin zamku. Uczniowie mieli też za zadanie wykonać szkic drzew znajdujących się w Lipach czy też zmierzyć obwód starych lip lub płyt chodnikowych. Gra miejska to nie tylko przednia zabawa, ale nauka słuchania, myślenia, a także lekcja przywództwa.

Na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej roślinności w Sanktuarium Maryjnym w Lipach dzieci wraz z wychowawcami wzięły udział w różnych konkurencjach – przeciąganiu liny, rzucaniu strzałkami do tarczy, w deskowym przekładańcu czy też spróbowali swoich sił w zabawie sprawnościowej „czteroosobowych nartach drewnianych”. Po trudach związanych z pokonaniem kilkukilometrowej trasy uczniowie mogli zjeść zupę grochową.

Przy dźwiękach muzyki dzieci tańczyły, bawiły się, leżakowały na kocach. Miło i radośnie spędziły ze sobą, z wychowawcami i z rodzicami ten piątkowy dzień.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację Dnia Dziecka, m.in. Radzie Rodziców za kuchnię polową, państwu Agnieszce i Robertowi Kowalkowskim za przekazanie soków owocowych, kustoszowi ks. Mieczysławowi Rozmarynowiczowi za udostępnienie terenu w Lipach.

Artykuł/zdjęcia: Jolanta Knoblauch/ Agnieszka Hejda