Agnieszka Hejda Brak komentarzy

Młodzi redaktorzy, którzy uczęszczają na zajęcia kółka dziennikarskiego, wybrali się 15. 06. 2022 r. na wycieczkę do Torunia. Wyjazd był nagrodą za pracę i zaangażowanie w tworzeniu szkolnej gazetki „Kropki”, która w tym roku szkolnym obchodziła 20. rocznicę powstania. Wycieczkę wsparł finansowo Bank Spółdzielczy w Lubawie – przyjaciel „Kropki”.

Program wyjazdu obfitował w mnóstwo atrakcji. Wyprawę rozpoczął spacer po Starym Mieście, zdjęcia i zakupy pamiątek. Potem odbyły się warsztaty w Żywym Muzeum Piernika. To interaktywna placówka muzealna, w której odbywają się pokazy połączone z warsztatami historycznego wypieku piernika. Ostatnim punktem wycieczki były zabawy połączone z nauką w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Redaktorzy obejrzeli cztery stałe wystawy: „O obrotach”, „Rzeka”, „Idee” i „…To takie proste”, które wzbudziły ciekawość świata poprzez zainteresowanie naukami przyrodniczymi, technicznymi oraz różnorodnymi formami aktywności kulturalnej i artystycznej.

Wycieczkowiczom z klasy 6a dopisywała piękna pogoda i humory.  Na pamiątkę pozostały zdjęcia i pyszne pierniczki, które samodzielnie wykonali podczas warsztatów. Młodymi dziennikarzami opiekowały się:  prowadząca zespół redakcyjny – pani Aleksandra Majka oraz pani Lucyna Wilczopolska.

W ostatnią środę gazetkowicze spotkali się z panią Magdaleną Waldan – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Lubawie. Wręczyli podziękowanie oraz słodki upominek ze stolicy pierników.