im. Mikołaja Kopernika w Lubawie

• BIP |

im. Mikołaja Kopernika w Lubawie

Młodzieżowa Rada Miasta

W  listopadzie 2017 roku odbyły się wybory na kolejną dwuletnią kadencję do Młodzieżowej Rady Miasta. Naszą szkołę w radzie reprezentuje dziesięcioro radnych: pięcioro z budynku szkoły przy ul. Rzepnikowskiego i pięcioro z budynku przy ul. św. Barbary.
22 listopada 2107 roku w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Lubawie młodzi radni złożyli ślubowanie oraz wybrali nowe władze.
Podczas pierwszej zwyczajnej sesji Młodzieżowej Rady Miasta odbyły się wybory Prezydium Rady. Przewodniczącym został uczeń naszej szkoły – Mateusz Rytlewski.
Ewelina Namjildorj z klasy gimnazjalnej SP w Lubawie oraz Sylwia Pruchniewska z Zespołu Szkół w Lubawie będą pełniły funkcje wiceprzewodniczących.
Sekretarzem Rady została Julia Gęstwicka z Zespołu Szkół w Lubawie.

Oto sylwetki naszych radnych, którzy w kilku zdaniach przedstawili siebie:

Ewelina Namjildorj – jestem zastępcą przewodniczącego
samorządu uczniowskiego w naszej szkole, ale również radną w Młodzieżowej Radzie Miasta, gdzie także mam funkcję zastępcy przewodniczącego. Jestem osobą przyjazną, otwartą na świat i ludzi oraz kreatywną.
Będąc w MRM chciałabym zorganizować:
-Różne akcje charytatywne,
-Kino na świeżym powietrzu,
-Wielkanoc z zajączkiem
-Odwiedziny szpitala Św. Jerzego.

Oliwia Falkowska –  mam 14 lat, chodzę do 2 klasy gimnazjum.
Jestem bardzo wyrozumiała i pomocna. Moi znajomi przychodzą do mnie z każdym problemem i zawsze mogą na mnie liczyć . Lubię fotografować ludzi, a także zwierzęta – to moja pasja, lubię też uprawiać sport, a szczególnie grać w piłkę ręczną.

Natalia Licznerska jestem uczennicą  klasy 6c .
Moim hobby jest jazda konna.

Marcin Błaszkiewicz   – jestem uczniem  klasy 5. Lubię sport,
jestem ministrantem i należę do klubu MLKS Motor Lubawa.
W wolnym czasie gram w piłkę nożną.

Aleksandra Deka – mam 11 lat i chodzę do piątej klasy.
Interesuje się muzyką i medycyną, bardzo też lubię uczyć się języków obcych.
W wolnych chwilach gram na keybordzie, badam różne preparaty pod mikroskopem, czytam książki, jeżdżę na hulajnodze i rowerze.

Filip Siemiątkowski – uczęszczam do klasy VI B.
Interesuje się fotografią. Należę również do drużyny harcerskiej.
Lubię pomagać innym i brać udział  w różnych akcjach społecznych.

Kacper Raszkowski  –  chodzę do klasy 6A.
Mam siostrę Majkę, z którą często się kłócę, ..ale tak to już chyba musi być, że rodzeństwo, które się kocha, często się też kłóci, bo kto się czubi, ten się lubi . Moim hobby jest piłka nożna, ale także historia średniowiecza, co potwierdza moje uczestnictwo w Bractwie Rycerskim Zamku Lubawa oraz bycie wiernym piłkarzem w klubie KS Constract Lubawa.  Pomimo ogromu obowiązków (nauka, treningi, wyjazdy z Bractwem) znajduję także czas na rysowanie. Bardzo lubię to robić…kartka papieru i ołówek potrafią sprawić, że mogę przenieść się do innego świata, uciec od często szarej rzeczywistości. Muzyka zaś sprawia, że mogę się wyciszyć…dlatego też kiedy rysuję słucham muzyki…sprawia mi to ogromną satysfakcję.

Amelia Truszkowska – jestem uczennicą gimnazjum,
moje zainteresowania to m. in. fotografia, czytanie książek.
Latem  najczęściej jeżdżę  na deskorolce. Swój czas wolny spędzam na zabawie z bratem oraz młodszym kuzynem. Mam także dwuletniego kotka, z którym  lubię się bawić.

Mateusz Rytlewski – jestem uczniem 3 klasy gimnazjalnej.
Interesuję się muzyką, historią, polityką .
Wielką satysfakcje przynosi mi pomaganie innym ludziom.
Pomoc drugiemu człowiekowi uważam za drogę do osiągnięcia szczęścia.
Jestem bardzo ciepłą i przyjazną osobą.  Staram się patrzeć optymistycznie na świat i swoim optymizmem zarażać innych.
Uważam się także za osobę komunikatywną i kreatywną
Dobrze radzę sobie ze stresem i publicznymi wystąpieniami.
Często zdarza mi się rozwiązywać konflikty.  Gdy postawię sobie jakiś cel, to staram się go osiągnąć.  W swoim życiu kieruję się patriotyzmem oraz zasadą miłości do ludzi. Wierzę,że każdy z nas ma jej cząstkę w sobie,
po prostu u wielu trzeba się dokładniej przyjrzeć, żeby ją dostrzec. Należę do ZHP, jestem ministrantem, mam za sobą doświadczenie uczestniczenia w Sejmie Dzieci i Młodzieży. W przyszłości chciałabym studiować prawo.

Dominika Truszczyńska – chodzę do klasy 7d.
Moim hobby jest piłka ręczna. Postanowiłam spróbować swoich sił
w Młodzieżowej Radzie Miasta,  ponieważ lubię pomagać innym oraz mam wiele ciekawych pomysłów, które chciałabym zrealizować będąc radną MRM.

Translate »