Katarzyna Trzeszewska Brak komentarzy

W niedzielę 12 lutego 2023 r. w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Św. Barbary odbył się Walentynkowy Koncert Charytatywny zorganizowany przez społeczność lubawskiego Kopernika.

Od kilkunastu lat tradycją naszej szkoły jest organizowanie koncertów charytatywnych, poprzez które staramy się pomóc osobom bliskim naszej szkolnej społeczności, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Nauczyciele, uczniowie, rodzice i przyjaciele szkoły włączają się w pomoc i wkładają serce w to przedsięwzięcie. W tym roku chcieliśmy wesprzeć naszą koleżankę Anię oraz małą Alicję.
Tematyką tegorocznego koncertu, ze względu na czas, była miłość- największy dar, który możemy dać drugiemu człowiekowi. W czasie koncertu swoje talenty na scenie prezentowali uczniowie, rodzice, nauczyciele i przyjaciele naszej szkoły. Prezentowane były występy wokalne, wiersze i układy taneczne.
Jednym z punktów koncertu było także przedstawienie w wykonaniu nauczycieli, pt. Zakochana Hogata, oparte na przygodach wszystkim dobrze znanych, małych niebieskich Smerfów.

W trakcie koncertu na przybyłych gości czekały: kawiarenka, wiejski stół, loteria fantowa, stoisko z rękodziełem, kartkami walentynkowymi, książkami oraz malowanie twarzy. Między występami licytowane były liczne dary, które otrzymaliśmy od ludzi o wielkim sercu.

Mieszkańcy naszego miasta i okolic bardzo licznie odpowiedzieli na zaproszenie i hojnie wspierali całe przedsięwzięcie, dzięki czemu udało się zebrać kwotę 19 600zł, która zdecydowanie przekroczyła oczekiwania organizatorów.
Od strony technicznej koncert wspierał także Miejski Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubawie.