Katarzyna Trzeszewska Brak komentarzy

       „My” również to mamy. Uczniowie klas 8 na lekcjach chemii czy też na zajęciach dodatkowych wykorzystują Empiriusza do zgłębiania tajnik nauki przyrodniczej.

Empiriusz to mobilne laboratorium chemiczne stworzone z wykorzystaniem innowacyjnej technologii rozszerzonej rzeczywistości (VR). Jest wyposażone w profesjonalny zestaw gogli VR i kontrolery. Umożliwia przeprowadzanie 26 doświadczeń chemicznych zalecanych do realizacji w podstawie programowej klasy 7 i 8. Empiriusz to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala w przyjazny i bezpieczny sposób poruszać się po pracowni chemicznej. Eksperymenty są całkowicie bezpieczne, a laboratorium jest zawsze w pełni wyposażone w odczynniki chemiczne, szkło laboratoryjne i sprzęt potrzebny do wykonywania doświadczeń chemicznych. Do każdego doświadczenia podana jest prosta instrukcja, a to pozwala uczniom zobaczyć i dotknąć tego, co do tej pory pozostawało w sferze wyobrażeń.  Jak to działa? Chętny uczeń przeprowadza zgodnie z instrukcją wybrane doświadczenie, a pozostali uczniowie obserwują jego przebieg na ekranie telewizora/ tablicy interaktywnej. Notują obserwacje oraz formułują wniosek w karcie laboratoryjnej.

Uczniowie chętnie używają nowych technologii, dlatego z dużą radością i zaangażowaniem przeprowadzają wirtualne doświadczenia chemiczne używając gogli oraz kontrolerów. Lekcje z wykorzystaniem Empiriusza są atrakcyjne dla uczniów i zachęcają do nauki. 

Nauczyciele chemii