Agnieszka Hejda Brak komentarzy

Październik obfituje w okazje do przypomnienia sobie postaci Wielkiego Polaka, Jana Pawła II. Pierwszą był XXI Dzień Papieski Nie lękajcie się! świętowany 10 października, rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową 16 października, a także 22 dzień tego miesiąca – wspomnienie liturgiczne Jana Pawła II, które przypada w rocznicę rozpoczęcia jego urzędowania.
W związku z tym w naszej Szkole w różnych klasach zostały przeprowadzone katechezy przypominające sylwetkę Papieża – Polaka, a przede wszystkim odbył się konkurs papieski w dwóch kategoriach: klasy I-III – plastyczny i klasy IV-VIII – konkurs filmowy. W rywalizacji o miano najpiękniejszych obrazów z Janem Pawłem II zwyciężyły prace:
I miejsce – Klara Jackiewicz
II miejsce – Martyna Tułodziecka
III miejsce – Oskar Uzarski.
Nagrodzony I miejscem w kategorii starszych klas został również film autorstwa Magdaleny Byglewskiej i Adama Mroczka, który posłużył do przygotowania montażu z obchodów Tygodnia Papieskiego w naszej Szkole. Film można obejrzeć tutaj: https://liblink.pl/EhfwjroObJ ale jest również wyświetlany przy wejściu do szkoły na ul. Rzepnikowskiego.
Zachęcamy do oglądania prac w galerii oraz na wystawie na parterze i I piętrze w budynku na ul. Rzepnikowskiego, dziękujemy uczestnikom konkursu oraz serdecznie gratulujemy zwycięzcom!