Agnieszka Hejda Brak komentarzy

21.10.2019r. na Stadionie Miejskim w Iławie odbyły się Mistrzostwa Powiatu SZS w Mini-Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych rocznik 2007 i młodsi. W zawodach wzięła udział rekordowa ilość drużyn, bo aż 10. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, po pięć drużyn w każdej. W grupach rywalizowano systemem każdy z każdym. Mecze rozgrywano na dwóch boiskach równolegle. W grupie A znalazły się: SP Lubawa, AZPO Lubawa, SP Susz, SP 3 Iława, SP 4 Iława, w grupie B znalazły się: SP 1 Iława, SP Wikielec, SP Franciszkowo, SP Rudzienice, SP 5 Iława.

Wyniki meczów SP Lubawa w grupie A:

SP Lubawa – AZPO Lubawa  1:0
SP Lubawa – SP Susz              1:1
SP Lubawa – SP 3 Iława        2:0
SP Lubawa – SP 4 Iława         1:1

Do półfinałów z grupy A awansowały SP 2 Iława i SP Lubawa, z grupy B SP Rudzienice i SP 1 Iława.

Wyniki meczów półfinałowych:

SP 4 Iława – SP 1 Iława         3:0
SP Lubawa – SP Rudzienice  1:0       

Mecz o 3 miejsce:

SP Rudzienice – SP1 Iława 0:2

Mecz o 1 miejsce:

SP 4 Iława – SP Lubawa  1:0

Mecz finałowy miał bardzo dramatyczny przebieg, gdyż bramka dla drużyny z Iławy padła w ostatniej minucie spotkania. Na domiar złego w momencie, gdy Bartosz Rykaczewski złożył się w samej końcówce spotkania do tzw. strzału rozpaczy, sędzia gwizdnął koniec meczu.     Piłka pięknym lobem, po odbiciu się od poprzeczki wpadła do iławskiej bramki. Niestety bramka nie została uznana, ponieważ była   strzelona po upływie regulaminowego czasu gry. Rozpacz naszych chłopców była niewyobrażalna.             

Klasyfikacja końcowa:

1. SP 4 Iława
2. SP Lubawa
3. SP 1 Iława
4. SP Rudzienice
5. AZPO Lubawa
6. SP Susz
7. SP Wikielec
8. SP 5 Iława
9. SP Franciszkowo
10.SP 3 Iława

Skład drużyny SP Lubawa:  

Oskar Jackiewicz, Bartosz Rykaczewski(4), Antoni Urbański, Błażej Tański, Adam Prabucki(1), Tobiasz Grzybiński(1), Wiktor Różański, Maciej Banacki, Jakub Kasprzycki, Piątek Radosław, Jakub Jankowski (w nawiasie  przy nazwiskach ilość strzelonych bramek).

Opiekunowie: Jerzy Sendlewski, Paweł Szefler

Artykuł/zdjęcia: Jerzy Sendlewski