Agnieszka Hejda Brak komentarzy

25.102019 r. na Stadionie Miejskim w Iławie odbyły się Eliminacje Powiatowe Turnieju Piłkarskiego z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. W zawodach wzięło udział 6 drużyn: SP 1 Iława,
SP Lubawa, SP Susz, SP Zalewo, SP Rożental, SP Gałdowo. Zespoły rywalizowały między sobą systemem każdy z każdym. Nasza drużyna w pierwszych trzech meczach pokonała kolejno, SP Rożental 9:3, SP Zalewo 9:1, SP Gałdowo 10:0. Niestety w czwartym spotkaniu nasi chłopcy wysoko przegrali (7:0) z faworyzowaną i bardzo silną ekipą SP 1 Iława. Zaraz na początku meczu dostaliśmy trzy bramki i lubawscy zawodnicy nie zdołali się już podnieść w tym spotkaniu. Po opanowaniu emocji próbowali nawiązać jeszcze walkę, poszli na tzw. wymianę ciosów, ale odkrycie się spowodowało tylko stratę kolejnych bramek. W piątym spotkaniu chłopcy chyba nie otrząsnęli się po poprzedniej, wysokiej porażce i ulegli nieznacznie drużynie SP Susz 4:3. Chociaż w tym spotkaniu mieliśmy zdecydowaną przewagę, to celowniki naszych zawodników były mocno rozregulowane. Ostrzeliwali bramkarza, słupki i poprzeczkę przeciwnika, a zwycięskie bramki nie chciały padać. Awans do finału wojewódzkiego wywalczyła drużyna SP 1 Iława, drugie miejsce zajęła SP Susz, trzecie SP Lubawa. Mimo wszystko trzeba tu naszych zawodników pochwalić. Nasza drużyna w zdecydowanej większości była złożona z uczniów młodszego rocznika (na 10 zawodników, 9 to rocznik 2009, a tylko 1, rocznik 2008). Pozostałe ekipy, z którymi przyszło nam rywalizować, w większości grały najstarszym rocznikiem 2008, dysponującym od nas dużo lepszymi warunkami fizycznymi. Dlatego tym większe słowa uznania dla naszych chłopców, bo rocznik mniej w tych kategoriach wiekowych robi dużą różnicę. Sądzę, że w przyszłym roku nasza ekipa w tym składzie osobowym, będzie w stanie nie tylko powalczyć w eliminacjach powiatowych z pozytywnym skutkiem, ale i sporo namieszać w finale wojewódzkim. Brawo chłopcy, głowy do góry, w przyszłym roku dacie radę.

Skład drużyny SP Lubawa:

Bartosz Aranowski, Mikołaj Jaskulski, Konrad Kaczyński, Hubert Lewandowski, Kacper Maciołek, Olivier Pawłowski, Jędrzej Przybyłowski, Wiktor Różański, Jan Rutkowski, Jeremiasz Szałkowski.

Opiekunowie: Jerzy Sendlewski, Witold Fafiński

Artykuł/zdjęcia: Jerzy Sendlewski