Agnieszka Hejda Brak komentarzy

Pożegnania są najtrudniejsze, bo trudno rozstać się z ludźmi, z którymi przebyło się tyle dróg, wydeptało tyle ścieżek. Chociaż kolejne etapy życia się kończą, to zawsze zaczyna się coś nowego.

24 września 2021 r. uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły pożegnali trzy panie, które po wielu latach pracy w naszej szkole przeszły na zasłużoną emeryturę: Panią Annę Sałamaj – nauczyciela biologii, Panią Alicję Waśniewską – nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i Panią Marię Wilczopolską – nauczyciela języka polskiego.

Dyrektor szkoły podziękował za wieloletnią pracę, tworzenie miłej atmosfery, serce włożone w edukację i wychowanie wielu pokoleń młodych lubawian, za serdeczność, przyjaźń, otwartość i wsparcie w codziennej pracy. Wyraził uznanie i wdzięczność za to, że były, przekazały młodym ludziom wszystko to, co najlepsze, co pozwoliło kształtować dobry wizerunek naszej szkoły. Wdzięczność mogą wyrazić tylko proste, ale płynące z serca słowa: „Dziękujemy Wam”. Życzył delektowania się czasem wolnym na emeryturze i realizowania swoich marzeń i pasji, aktywnego odpoczynku i aby nie zapominały o szkolnej rodzinie.

Część artystyczną przygotowali wychowankowie pań odchodzących na emeryturę: klasa IV f, VII e i VIII e, VI a pod kierunkiem pani Aleksandry Majki, pani Sabiny Kobackiej, pani Bożeny Nowakowskiej i pana Henryka Mężykowskiego. Podziękowali za wspólnie spędzony czas, za przekazaną wiedzę słowami wierszy i piosenek.

Emerytura to czas, kiedy nic nie musisz, a możesz… wszystko!