Agnieszka Hejda Brak komentarzy

Tradycyjnie z początkiem polskiej złotej jesieni odbywały się  Szkolne Witaminy, których   celem było propagowanie zdrowego stylu życia i integracja środowiska lokalnego. Tym razem nasza szkoła przyłączyła się do festynu Cittaslow Regionalne Święto Jabłka organizowanego przez Urząd Miasta Lubawa.

25 września 2021 r. w  Łazienkach podczas III REGIONALNEGO ŚWIĘTA JABŁKA WITAMINY SZKOLNE mogliśmy między innymi podziwiać umiejętności   szkolnych zespołów: „Frajda”  i  „Papugi”, uczestniczyć  w jabłkowej grze terenowej  z wykorzystaniem kodów QR.  Najmłodszych uczniów zobaczyliśmy podczas pokazu modnych kapeluszy. Zadaniem uczestników  konkursu Kapeluszowy  Zawrót Głowy było wykonanie dowolną techniką kapelusza z wykorzystaniem jabłek  oraz kolorów jesieni. Wszyscy uczniowie biorący udział w pokazie otrzymali drobne upominki przygotowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Lubawie i Państwa Tarnowskich. Wyróżnione kapelusze wykonali  uczniowie: Julian Baran z I d, Liliana Breńska z II a i Nadia Podlińska z III d. Ogromną popularnością cieszyły się stoiska z domowymi  przetworami, jabłkami wykonanymi z surowców wtórnych, koszami i wrzosami.  Wszystkie kosze przepięknie  udekorowane i pełne „witamin” zostały sprzedane. Wyróżnione kosze witaminowe wykonali uczniowie klas: I c,  II a i  III d.  Wyróżnione klasy otrzymają nagrodę-niespodziankę.

Wychowawcom, Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom składamy serdeczne podziękowania za włączenie się w przygotowanie III Regionalnego Święta Jabłka  Witamin Szkolnych. Dziękujemy za przygotowanie stoisk z domowymi przetworami, koszami witaminowymi, pokazu mody witaminowych kapeluszy, gry terenowej oraz za oprawę muzyczną

.