Agnieszka Hejda Brak komentarzy

Od 3 do 7 czerwca 2019 r. uczniowie klasy sportowej brali udział letnim obozie w Kurojadach – Centrum Wellavil, które jest położone w dolinie rzeki Wel w sercu Welskiego Parku Krajobrazowego.

Grupa uczniów wraz z trenerami doskonaliła swoje umiejętności fizyczne i wypoczywała w otoczeniu natury: drzew, śpiewu ptaków, ciszy przerywanej jedynie rechotem żab i szmerem rzeki.  Uczniowie korzystali z atrakcji oferowanych przez Centrum, m.in. boisk i kortów, siłowni, kręgielni, bilardu, rowerów wodnych. Poznawali otoczenie podczas długich wieczornych spacerów.

Tradycją obozów jest wspólne spędzenie czasu z rodzicami, dlatego w środę wieczorem zorganizowane zostało ognisko. W czwartym dniu obozu uczniowie pojechali do Lidzbarka Welskiego, by tam spotkać się na sparingu z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1. Rozegrano trzy mecze: piłka nożna chłopców: Lubawa – Lidzbark Welski (4:1), piłka ręczna chłopców: Lubawa – Lidzbark Welski (10:0) i piłka ręczna dziewcząt: Lubawa – Lidzbark Welski (16:6). Kolejne godziny spędzili nad Jeziorem Lidzbarskim. W ostatnim dniu oprócz codziennych stałych zajęć sportowych przeprowadzony został test sprawnościowy, którego wyniki pokazały dobrą kondycję uczniów i wysoką sprawność fizyczną. Wieczorem trenerzy podsumowali obóz sportowy i rozdano drobne upominki.

Czas  spędzony na obozie był bardzo aktywny. Dopisały pogoda (żar lejący się z nieba) i humor.