Agnieszka Hejda Brak komentarzy

6. 06. 2019 r. zespół redakcyjny gazetki szkolnej „Kropka”, do którego należą uczniowie z kl. 6a, wraz z wychowawczynią panią Aleksandrą Majką i panią Lucyną Wilczopolską wybrali się na wycieczkę do Olsztyna. Wyjazd do stolicy naszego województwa był nagrodą za całoroczną pracę nad tworzeniem szkolnego pisma oraz za wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Gazetek Szkolnych.  

Pierwszym punktem  wyjazdu był III Warmińsko – Mazurski Kongres Przyszłości, który odbywał się w Centrum Konferencyjnym UWM w Olsztynie. Naszym przewodnikiem po atrakcjach Kongresu Przyszłości był pan Błażej Urbański – redaktor naczelny „Głosu Lubawskiego”. Uczniowie mogli obserwować pracę profesjonalistów podczas zbierania materiałów dziennikarskich. Na zakończenie zwiedzili wystawę sprzętu wojskowego i policyjnego. Najbardziej spodobała im się strzelnica paintballowa, gdzie w bezpiecznych warunkach szóstoklasiści mogli oddać strzały kulkami wypełnionymi farbą do tarczy.

Następnie młodzi redaktorzy pojechali do siedziby „Gazety Olsztyńskiej”. Duże wrażenie na wycieczkowiczach zrobiła wizyta w Drukarni Grupy WM. Potem spacerowali pięknymi uliczkami Starego Miasta, zobaczyli Zamek Kapituły Warmińskiej. Ochłodzili się pysznymi lodami.

Po południu relaksowali się w Olsztyńskim Centrum Bowlingu, gdzie rywalizowali między sobą w zbijaniu kręgli. Ostatnim punktem programu była wizyta w papugarni. To miejsce spodobało się najbardziej. Przebywając w ogromnej wolierze, mogli obserwować, głaskać, a nawet karmić egzotyczne ptaki, m.in. amazonki, ary, barwinki, kakadu i rudosterki. To była prawdziwa gratka dla miłośników ornitologii. 

Wycieczka była bardzo udana, pogoda dopisała, humory również. Pełni zapału do dalszej pracy wrócili do domu.