sekretariat Brak komentarzy

 Klasa VI S w drugim tygodniu ferii udała się na obóz sportowy do Białego Dunajca. Głównym zamierzeniem wyjazdu było ogólne przygotowanie fizyczne kształtowane podczas treningów w miejscowej sali gimnastycznej. Na zgrupowanie wyjechało 21 uczniów Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Lubawie. Podczas marszobiegu po Dolinie Kościeliskiej uczniowie podziwiali piękno ośnieżonych górskich szczytów. Kto wie czy nie największą atrakcją była nauka i doskonalenie pod okiem instruktorów jazdy na nartach na jednym z górskich stoków „Czarny Dunajec”. Większość uczniów pierwszy raz miała kontakt z nartami, ale mimo to wszystkim udało się opanować podstawy techniki jazdy i zaliczyć udane zjazdy.

Uczniowie mogli korzystać z basenów termalnych „Gorący Potok” w Szaflarach. Nie lada atrakcją był wieczorny kulig połączony z ogniskiem i tradycyjnym pieczeniem kiełbasek zorganizowany przez miejscowych górali. Młodzi sportowcy mogli zapoznać się z atrakcjami turystycznymi Zakopanego, obejrzeć Wielką Krokiew oraz kościół na Krzeptówkach, a także mogli zakupić pamiątki na słynnych Krupówkach. Podczas tego wyjazdu mogli przeżyć wiele niezapomnianych chwil w gościnnym ośrodku kolonijno–wczasowym „GROŃ” w Białym Dunajcu.

Zmęczeni treningiem, nieco zmarznięci i poobijani po wywrotkach na stoku narciarskim, ale pełni optymizmu, że włożony wysiłek przyniesie pozytywną energię i sportowe sukcesy, uczniowie powrócili do domów.

Artykuł/zdjęcia: Beata Kozłowska