Agnieszka Hejda Brak komentarzy

27 października 2017r. klasa IIIa wraz z wychowawcą p. Renatą Pokojską, na zaproszenie taty Maćka  p. Marcina Banackiego, wybrała się do przychodni weterynaryjnej przy ul. 19 Stycznia  w Lubawie. Celem wycieczki było poznanie specyfiki pracy lekarza weterynarii, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt oraz uświadomienie uczniom, że zwierzęta, tak jak ludzie, są żywymi istotami, które chorują i cierpią i dlatego wymagają pomocy i leczenia. 
Dzieci z wielkim zaciekawieniem obejrzały gabinet weterynaryjny. Zobaczyły sprzęt potrzebny do pracy lekarzowi, w tym min: termometr, stetoskop, strzykawki, igły, wagę, specjalny stół do badania zwierząt. Poznały też jak działa USG, oglądały zdjęcia rentgenowskie.  Miały okazję dotknąć króliki oraz dać zastrzyk małym prosiaczkom. Z dużym zainteresowaniem oglądały różne tablice oraz broszury zawierające ciekawe informacje na temat czworonogów. 
Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu i chętnie zadawali pytania.  Każdy z nich zrozumiał konieczność niesienia pomocy cierpiącym i chorym zwierzętom. 
Wizyta w przychodni uświadomiła  dzieciom, że praca ze zwierzętami jest trudna, ale sprawia dużo przyjemności.  
Dziękujemy jeszcze raz Panu  doktorowi   za udostępnienie  lecznicy  uczniom .

Artykuł/ zdjęcia  Renata Pokojska/Renata Pokojska