Katarzyna Trzeszewska Brak komentarzy

7.10.2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy „XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia” pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Uczniowie klas IV-VIII zmierzyli się z tabliczką mnożenia w inny sposób. Każda osoba miała okazję zdobyć tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” odpowiadając poprawnie na 5 pytań z przygotowanych losów. Rozwiązywali również zadania, zagadki matematyczne, które oprócz znajomości tabliczki mnożenia wymagały umiejętności logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Uczniowie zmagali się także z zadaniami przygotowanymi w aplikacjach Kahoot oraz Quizizz. Zaangażowanie dzieci było ogromne.

Ponadto uczniowie wcielili się  w bardzo ważną rolę egzaminatorów i sprawdziły „tabliczkową wiedzę” nauczycieli. Dorośli dali świetny przykład dzieciom – pokazując znakomitą znajomość tabliczki mnożenia.

Celem całej akcji była przede wszystkim zabawa, która jednoczenie rozwinęła umiejętności matematyczne uczniów. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy za rok.

Nauczyciele matematyki