Agnieszka Hejda Brak komentarzy

    Dnia 14.05.2019r. uczniowie  klasy IB wraz z wychowawcą klasy p. R. Pokojską i opiekunami p. G. Piwowarską i p. A. Wróblewską- Zimnicką udali się na wycieczkę do Olsztyna.
     Głównym celem wyjazdu był udział w spektaklu pt.Fru-Fru w Teatrze Lalek. Tytułowy bohater to larwa owada, który mieszka w ogrodzie i jest przekonana, że przepoczwarzy się w pięknego motyla.  Okazuje się jednak, że jest muchą, co nie przeszkadza jej kochać kwiaty i inne owady i być sobą. Przedstawienie było bardzo ciekawe, a dzieci zachwycone. Najbardziej podobała im się gra świateł, różnorodne sceny, muzyka i ciekawe postaci.
Kolejnym punktem wycieczki był spacer i zwiedzanie Starego Miasta oraz dziedzińca Zamku Kapituły Warmińskiej, w którym przebywał patron naszej szkoły Mikołaj Kopernik.
Następnie uczniowie  udali się do Planetarium. Oczarowani gwieździstym niebem nad głowami, widokiem znaków zodiaku oraz planetami Układu Słonecznego, dzieci odbyły wspaniałą podróż po kosmosie. Obejrzały też film animowany pt.Polaris. Kosmiczna łódź podwodna i tajemnice polarnej nocy, w którym sympatyczny pingwin James oraz jego przyjaciel niedźwiedź polarny Władimir obserwują z kosmosu Ziemię, Marsa i  Saturna, poznają sekrety planet, pojęcia ruchu obrotowego Ziemi i rodzaje ciał kosmicznych.
Uczestnicy wycieczki odwiedzili też Warmiolandię Miasto Dzieci. Tam świetnie się bawili na trzytorowej zjeżdżalni, w basenie z kulkami, na trampolinach, torze gokartowym, w domkach do zabawy w pocztę,  sklep i lekarza.
    Ostatnim punktem wyprawy był posiłek w Mc Donald s. Pełni wrażeń i dobrych humorów uczniowie wrócili  do Lubawy i z niecierpliwością czekają już na następną wycieczkę.

Artykuł/ zdjęcia Renata Pokojska