Katarzyna Trzeszewska Brak komentarzy

      14 listopada czterdziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły z klasy II D, E, F oraz III C ( pod opieką p.  J. Guzowskiej, p. K. Trzeszewskiej, p. B. Podobińskiej-Prokop i p. M. Niedźwieckiej) wybrała się do Muzeum Papiernictwa i Drukarstwa w Grębocinie.                           

 Muzeum powstało w 2004 roku w niewielkiej wsi Grębocin, 8 km od Torunia. Można w nim obejrzeć niezwykłe prywatne zbiory związane z papiernictwem i drukarstwem w wyjątkowej formie prezentowania kolekcji czyli interaktywnych warsztatów edukacyjnych.                            

       Uczniowie wzieli udział w warsztatch papierniczo – drukarskich, dzięki którym mogli uzupełnić swoją wiedzę z zakresu historii, języka polskiego i edukacji artystycznej. Podczas zajęć mogli się przenieść w odległe czasy drukarstwa VII wiecznego i bardziej współczesne czasy druku dziewiętnastowiecznego. Maszyna papiernicza napędzana siłą mięśni pokazała możliwości recyklingu różnych materiałów na potrzeby współczesnego papiernictwa artystycznego. Żeby szanować papier zgodnie z zasadami recyklingu mogli sami go stworzyć. czerpiąc z kadzi papierniczej za pomocą sita. Swoje prace na pamiątkę mogli zabrać do domu.

Artykuł/zdjęcia: Katarzyna Trzeszewska