Agnieszka Hejda Brak komentarzy

12 stycznia 2018roku w sali sportowej przy ulicy Świętej Barbary odbył się kolejny koncert muzyczny przeznaczony dla uczniów naszej szkoły. Tym razem można było zaznajomić się z sylwetką i muzyką Krzysztofa Klenczona.

Krzysztof Klenczon urodził się 14 stycznia 1942 roku w Pułtusku. Zasłynął jako polski kompozytor, wokalista i gitarzysta muzyki rockowej. Był samoukiem muzycznym. Pierwszą gitarę kupił za zarobione pieniądze w tartaku. Był członkiem zespołów: Niebiesko – czarni, Czerwone gitary oraz Trzy Korony. Napisał wiele piosenek, które do dziś są bardzo znane. W 1973roku wyjechał do USA, gdzie wiele lat koncertował w kręgach polonijnych. Bardzo często sięgał do repertuaru Elvisa Presleya. Zginął w wypadku samochodowym w roku 1881.

Muzyka Krzysztofa Klenczona jest nieprzemijająca. Mówi nam, że jeśli w coś wierzymy i pragniemy, to na pewno to osiągniemy. Podczas koncertu zaprezentowano 9 utworów np. Kwiaty we włosach, Biały krzyż, 10 w skali Beauforta, Matura itd. Tradycyjnie ostatnim etapem koncertu był konkurs muzyczny. Brało w nim udział 3 wybranych uczniów, którzy musieli wykazać się wiedzą zapamiętaną z przeprowadzonego koncertu.

Uczniowie wychodząc z sali byli pod dużym wrażeniem wielkiego artyzmu twórczości muzycznej Krzysztofa Klenczona.

Artykuł/zdjęcia: Michał Kanterewicz/Katarzyna Trzeszewska