sekretariat Brak komentarzy

W środę 31. 05. 2017 r. młodzi redaktorzy szkolnej gazetki „Kropka” wybrali się na wycieczkę do Iławy. Uczniom z klasy V c towarzyszyły panie Aleksandra Majka i Gabriela Piwowarska. Celem wyjazdu była wizyta w siedzibie redakcji tygodnika „Kurier Regionu Iławskiego”.

Wycieczkowiczów powitał redaktor naczelny pisma – pan Radosław Safianowski.  Przedstawił zespół redakcyjny tworzący pismo o naszym regionie. Piątoklasiści  poznali historię iławskiego tygodnika, tajniki powstawania kolejnych numerów, strukturę gazety oraz charakterystyczne elementy, z których się składa. Pan redaktor  ciekawie opowiadał o specyfice zawodu dziennikarza. Z zainteresowaniem oglądał ostatnie wydanie „Kropki”, pochwalił różnorodność zamieszczanych w gazetce materiałów. Pogratulował nam też sukcesu w Wojewódzkim Konkursie Gazetek Szkolnych. Na zakończenie młodzi redaktorzy wręczyli panu Safianowskiemu podziękowanie oraz majowe wydanie „Kropki”. Wizyta przebiegała w miłej atmosferze. Po słodkim poczęstunku i pamiątkowym zdjęciu zespół redakcyjny opuścił siedzibę „Kuriera Iławskiego”.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer nad jeziorem i obejrzenie nowej fontanny. Potem gazetkowicze relaksowali się w kręgielni. Była integracja, rywalizacja i radość ze zwycięstwa. Okazało się, że bowling to przyjemna gra dla każdego oraz  świetna zabawa, która pozostawia niezapomniane wrażenia.

Artykuł/zdjęcia: Aleksandra Majka