Katarzyna Trzeszewska Brak komentarzy

     W dniach 16-17 pażdziernika nasza szkoła miała okazję uczestniczyć w Ogólnopolskich Warsztatach Astronomicznych.  Spotkanie zorganizowała organizacja upowszechniająca widzę o Wszechświecie – Fundacja Nicolaus Copernicus, dzięki wsparciu Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich realizowanego przez Narodowy Instytut Wolności. Warsztaty prowadzili m.in. Robert Szaj, Magdalena Pilska-Piotrowska, Filip Ogorzelski.

Tematyka szkolenia obejmowała:

– poznawanie nieba z wykorzystaniem m.in. obrotowej mapy nieba czy Stellarium,

– ewolucję gwiazd,

– sprzęt astronomiczny,

– warsztaty meteorytowe.

Również mieliśmy okazję zapoznać się z treścią filmu „Zaćmienie” i „Tranzyt”. Bezcenna była wymiana doświadczeń z nauczycielami z innych szkół. Podczas spotkania nauczyciel fiyki p. B.Kasprowicz-Bielska otrzymała pakiet materiałów do wykorzystania zarówno przez innych nauczycieli jak i naszych uczniów.

   Zdobyta wiedza pomoże w przygotowywaniu zajęć lekcyjnych, których elementami są astronomia i wiedza o Kosmosie, pomoże w zainspirowaniu uczniów nowymi technologiami i wiedzą o Kosmosie oraz w prowadzeniu własnych obserwacji nieba. Po owocnych i pełnych zaangażowania warsztatach gotowi jesteśmy podjąć nowe wyzwania.

 Nauczyciel fizyki – B. Kasprowicz-Bielska