DYREKTOR Brak komentarzy

Nadszedł długo wyczekiwany moment dla wszystkich uczniów. Dzisiaj oficjalnie zakończył się rok szkolny 2017/2018. Po raz ostatni dyrekcja, nauczyciele i uczniowie spotkali się w pełnym składzie, aby uroczyście zakończyć miniony rok oraz nagrodzić tych uczniów, którzy przez dziesięć miesięcy ciężkiej pracy zasłużyli na wyróżnienie.

22 czerwca 2018 r. na boisku Orlik przy ul. Rzepnikowskiego zebrało się 972 uczniów, by po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkać się ze swoimi wychowawcami, kolegami i odebrać świadectwa szkolne. Dla niektórych był on trudny, dla innych pełen wyzwań i sukcesów, nowych doświadczeń.

Na apel przybyli zaproszeni goście: burmistrz miasta pan Maciej Radtke, przewodniczący Rady Miasta pan Jan Sarnowski, ks. Marcin Staniszewski, radni: pani Anna Tańska, pani Iwona Pruchniewska, pan Janusz Sobiechowski, dyrektor Żłóbka Miejskiego w Lubawie pani Lucyna Janus, p.o. dyrektor Anita Grubalska-Brodawka, dyrektor MOK pan Zenon Paprocki, dyrektor OSiR pan Jacek Różański, prezes PWiK pan Bolesław Zawadzki, kierownik ŚDS pani Dorota Kowalska, przewodniczący Rady Rodziców pan Krzysztof Zieliński oraz prezydium RR,Młodzieżowa Rada Miasta i media.

Tego dnia w sposób szczególny nasza uwaga skierowana była w stronę trzech nauczycieli – pani Iwony Czacharowskiej, pani Barbary Michorowskiej i pani Grażyny Ossowskiej. Podjęły decyzję o przejściu na zasłużoną emeryturę. Dyrektor szkoły, goście, nauczyciele, brać uczniowska podziękowali za wspólne lata pracy, życząc na nadchodzące dni, miesiące, lata dużo sił, realizacji marzeń i pogody ducha. Otrzymały nagrodę dyrektora, kwiaty i wiele serdecznych życzeń.

Tego dnia nie tylko uczniowie otrzymali wyróżnienia. Na ręce dyrektora szkoły spłynęły podziękowania od Kuratora Oświaty w Olsztynie za przygotowanie uczniów do kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Ich podopieczni otrzymali tytuły laureatów lub finalistów. Podziękowania otrzymali: pani Teresa Antoniewicz, pani Teresa Kłosowska, pani Anita Witkowska-Szczepańska, pani Monika Zagórska-Rogowska, pani Grażyna Surdykowska, pani Barbara Michorowska, pani Honorata Lodowska, pani Justyna Lewandowska i pan Mariusz Ruczyński. Dyrektor skierował także słowa podziękowania za cały rok pracy i zdobyte sukcesy do wszystkich tych nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do wielu innych konkursów na różnych etapach organizowanych przez inne jednostki zewnętrzne.

Podczas apelu piętnastu uczniów otrzymało Nagrody Burmistrza Miasta Lubawa, m.in. za zdobycie wysokich wyników w konkursach przedmiotowych, w przeglądach artystycznych, zakwalifikowanie się do Sejmu Dzieci i Młodzieży. Otrzymali rowery, tablety i głośniki hybrydowe. Nagrodzeni to: Natalia Ochocka, Mateusz Rytlewski, Julia Neumann, Marcin Borkowski, Weronika Czesnowska, Julia Stawiarska, Aleksandra Ochocka, Zuzanna Zalewska, Laura Wrońska, Klaudia Brzozowska, Maksymilian Nowakowski, Karolina Zielińska, Karolina Bagińska, Dominika Dąbrowska, Oliwia Knoblauch. Dodatkowo grupa wyróżnionych i nagrodzonych uczniów 30 czerwca 2018 r. o godz. 18.00 w Expo Mazury w Ostródzie weźmie udział w II Dniu Arena Festiwal Film & Music – Przeboje Kina Familijnego – koncercie poprowadzonym przez orkiestrę symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczennica klasy VI S, Karolina Zielińska, która zdobyła najwyższą średnią dydaktyczną w szkole – 6, 00. Z rąk dyrektora odebrała gratulacje i nagrodę.

Uczniowie, którzy zdobyli średnią dydaktyczną co najmniej 4, 75 odebrali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe, a ci, którzy reprezentowali naszą szkołę w zawodach, przeglądach i osiągnęli wysokie miejsca w regionie, województwie, kraju, otrzymali nagrody książkowe lub rzeczowe.

Pożegnaliśmy także dwoje uczniów, którzy swoją edukację będą kontynuować w innych szkołach, rozwijając swoje pasje sportowe: Karolinę Taranowską – zawodniczkę drużyny piłki nożnej i Dawida Łątkowskiego – kolarza.

Ze szkołą pożegnali się też absolwenci – uczniowie III klas gimnazjalnych. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Aleksandra Klonowska, rozdała im drobne upominki.

Na koniec chór pod kierunkiem pana Stanisława Grzywacza wykonał dwie piosenki wakacyjne.

Czas spędzony w szkole to nie tylko czas poświęcany nauce i poszerzaniu swojej wiedzy, to również miejsce, gdzie uczniowie spędzają swój czas na rozwijaniu pasji sportowych czy artystycznych, miejsce codziennych spotkań z przyjaciółmi.

Rozpoczynające się wakacje to czas na zasłużony odpoczynek i zabawę, na rozwijanie swoich pasji. Wakacje to przywilej ucznia, który kiedyś, wraz z wejściem w dorosłe życie, zostanie nam odebrany, dlatego warto w pełni z niego korzystać.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody, aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzący rok szkolny, który rozpocznie się 3 września. Do zobaczenia!