Agnieszka Hejda Brak komentarzy

Za nami turniej w ramach tegorocznego programu „MATA w każdej szkole”. Rywalizacja zorganizowana została przez Fundację Andrzeja Suprona Prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego przy wsparciu Programu Dobra Drużyna PZU. Gośćmi honorowymi byli: wiceprezes Fundacji Pani Edyta Supron, dwukrotny Mistrz Olimpijski Pan Andrzej Wroński oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lubawie Pan Mirosław Kowalczyk, który w kilku ciepłych słowach  przywitał wszystkich obecnych i otworzył zawody.  Dziękujemy za dużą dawkę emocji i wspaniałą sportową rywalizację.

24 października 2023 r. w lubawskiej podstawówce spotkały się dzieci wraz z trenerami reprezentujący  Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Lubawie i Szkołę Podstawową im. Olimpijczyków Polskich w Kiwitach. Obie szkoły wystawiły po dwie drużyny, które rywalizowały ze sobą w systemie „każdy z każdym”.  Po pierwszej fazie turnieju do finału zakwalifikowały się I i II reprezentacja Szkoły Podstawowej w Lubawie.  Po bardzo zaciętej rywalizacji klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Lubawie – drużyna I

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Lubawie – drużyna II

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Olimpijczyków Polskich w Kiwitach – drużyna I

IV miejsce – Szkoła Podstawowa im. Olimpijczyków Polskich w Kiwitach – drużyna II

Opiekunami zawodników z byli: Jolanta Jarkiewicz, Paweł Wasilewski, Tomasz Hejda i Henryk Mężykowski.

Turniej sędziowali nauczyciele lubawskiej podstawówki: Beata Kozłowska, Sabina Kobacka, Andrzej Wiergowski i Jerzy Sendlewski.

Skład zwycięskiej drużyny: Lena Licznerska, Clara Łużyńska, Agata Titz, Nikola Kościńska, Paulina Kamińska, Kacper Pielenc, Konrad Kiliański, Konstiantyn Klepanda, Dmytro Klepanda, Mateusz Pokojski, Franciszek Płoski.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom ambitnej rywalizacji i dziękujemy za wspaniałą sportową atmosferę.