Agnieszka Hejda Brak komentarzy

Grudzień dla wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariatu (SKW) był bardzo pracowitym miesiącem już od 1.12.2021 młodzież zorganizowała w obydwu budynkach szkoły miejsca, w których zbierała słodycze i nowe zabawki dla podopiecznych fundacji Przyszłość dla dzieci z Olsztyna, w ramach akcji Gwiazdka z Przyszłością. Zaprosiliśmy do współpracy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Udało nam się zebrać ogromną ilość słodyczy i zabawek, które dzięki uprzejmości jednego z rodziców zostały przetransportowane do Olsztyna.

Kolejnym akcją SKW było przygotowanie zbiórki funduszy na zakup prezentów dla podopiecznych fundacji z naszego miasta i okolic. Wolontariusze zaprojektowali specjalnie na tę okazję przypinki, które następnie sprzedawali na terenie szkoły w dniach 7-8.12.2021. Udało nam się zebrać 615zł co pozwoliło zorganizować wymarzone paczki. Dziś i jutro zostaną dostarczone do podopiecznych.

Dodatkowo kl. III C wraz z wychowawcą p. Beatą Tarnowską zorganizowała w swojej klasie kiermasz reniferów. Pan Michał Kowalkowski przekazał klasie ręcznie wykonane, drewniane renifery. Uczniowie tej klasy pomalowali je i zakupili dla siebie a cały dochód zasilił konto fundacji Przyszłość dla dzieci, zebrano 600zł.

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie akcji. Jednocześnie życzymy spokojnych, radosnych i w gronie najbliższych przeżytych Świąt Bożego Narodzenia.

Zespół SKW.