Agnieszka Hejda Brak komentarzy

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który został ustanowiony w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego (World Federation for Mental Health). Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego to jedno z głównych przedsięwzięć, które koncentruje się na sferze zdrowia psychicznego i propaguje ten ważny aspekt życia ludzkiego. Ma na celu zwrócić uwagę i pogłębić świadomość społeczną dotyczącą problematyki związanej właśnie z kondycją psychiczną u ludzi. Co roku główny nacisk kładzie się na walkę ze stereotypami, a także zachęca się zdrowe jednostki, by czynnie pomagały w organizowanych akcjach na rzecz chorujących.

Jak zadbać o swoją kondycję psychiczną?

“Śmiech to zdrowie”

Udowodniono naukowo, że śmiech wpływa pozytywnie na człowieka, między innymi przyspiesza proces zdrowienia, relaksuje. Zatem UŚMIECHNIJ SIĘ. Spraw, aby osoby w twoim otoczeniu miały wiele powodów do radości, nie zawsze “bierz życie na serio” i czasem pośmiej się z siebie samego.

Ruszaj się i jedz zdrowo

Odpowiednia dieta i codzienna porcja ruchu mają ogromny wpływ na samopoczucie. Wyjdź na spacer, zacznij biegać albo jeździć na rowerze.  Pamiętaj o zrównoważonej diecie.

Korzystaj ze światła słonecznego

Na ile to jest tylko możliwe postaraj się, aby do twojego mieszkania czy miejsca, gdzie spędzasz dużo czasu wpadało jak najwięcej promieni słonecznych. Przebywaj jak najwięcej na słońcu.

Dbaj o przyjaźń i znajomości

Kontakt z drugim człowiekiem nieraz ma uzdrawiającą moc.  Radośnie jest spędzić popołudnie w gronie najbliższych, znajomych. Pamiętaj, że o relacje trzeba dbać. Jeśli oczekujesz zainteresowania ze strony bliskich Twoimi sprawami, to interesuj się także  tym co u nich się dzieje.  Chcesz z kimś porozmawiać- zadzwoń.