Agnieszka Hejda Brak komentarzy

6 października 2023 r. odbyło się  uroczyste  pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej  szkoły. Na początku uroczystości głos zabrała pani wicedyrektor Joanna Mazurowska, która powitała dzieci i ich rodziców, panią wicedyrektor Jolantę Knoblauch oraz zaproszonych gości reprezentujących Radę Rodziców  panią Annę Wiśniewską, Ewelinę Kowalkowską oraz Monikę Więczkowską. Zgromadzeni wysłuchali część artystyczną w wykonaniu klas III c i III e pod kierownictwem pani Gabrieli Piwowarskiej i pani Anety Kordalskiej-Ozirof z akompaniamentem pana Stanisława Grzywacza.

Następnie głos zabrała pani wicedyrektor Jolanta Knoblauch. Życzyła pierwszoklasistom wielu chwil zadowolenia z własnych osiągnięć, wielu sukcesów na miarę własnych możliwości. Jestem przekonana, że każdy dzień spędzony z nami będzie dla Was interesującą podróżą, podczas której poznacie nowe wiadomości, ciekawe postacie, nawiążecie przyjaźnie, zdobędziecie doświadczenia i przekonacie się, że możecie tu liczyć na ludzi, którzy będą nieść pomoc w każdej sytuacji. Wyraziła wdzięczność dla pań, wychowawców klas I za zaangażowanie w proces edukacyjny, w organizację przyjaznego otoczenia szkoły, za każdą chwilę opieki, wsparcia małego człowieka. Kierując słowa do rodziców, gości, powiedziała: Jesteśmy wdzięczni za to, że zaufaliście naszej placówce. Uczą tu doświadczeni pedagodzy, którzy ciągle poszukują nowoczesnych metod na docieranie do umysłów pokolenia Alfa. Pokolenia, które urodziło się w świecie, którym rządzą smartfony i wszechobecny internet. Pokolenia, które kształtuje się w szybko zmieniającym się świecie. Nie zagubmy po drodze ważnych wartości: rodziny, przyjaciół, ale też szacunku do drugiej osoby, wrażliwości, zaufania, sprawiedliwości, bezinteresowności. Są to sprawy ważne w życiu człowieka, Polaka, Europejczyka, obywatela świata, mieszkańca Ziemi.

Powodzenia koleżankom i kolegom życzyła także przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zofia Ziółkowska. Następnie pani dyrektor wielkim ołówkiem dokonała pasowania na ucznia każdego z pierwszoklasistów. Wręczono także legitymacje szkolne i słodkie upominki przygotowane przez Radę Rodziców. Na koniec pierwszoklasiści pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

To była ważna i podniosła chwila dla najmłodszych uczniów i dla całej społeczności szkolnej.