Agnieszka Hejda Brak komentarzy

Czas Wielkiego Postu to czas zatrzymania i zastanowienia się nad własnym życiem, nad moją relacją z Bogiem i drugim człowiekiem. To czas nawrócenia i szczególnego działania Bożej łaski…
Od 5 do 7 marca przeżywaliśmy w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne. Przez trzy dni uczniowie uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych głoszonych przez franciszkanina, ojca Bogdana Kocańdę. Zarówno dzieci jak i młodzież z uwagą wsłuchiwały się w głoszone słowo.
Dodatkowo w kinie Pokój uczniowie mieli okazję obejrzeć film. Dla klas I-III wyświetlona została bajka z serii Ludzie Boga. Klasy IV-VI obejrzały poruszający film Most, w którym opisana historia nawiązywała do poświęcenia jakim obdarzył nas Bóg. Najstarsza grupa uczniów zapoznała się z historią bł. Karoliny Kózkówny, przedstawioną w filmie Zerwany kłos.
Ponadto dla klas I-III zorganizowany został konkurs piosenki religijnej. W poniedziałek swoje talenty wokalne prezentowali uczniowie klas pierwszych. Jury w składzie p. Anna Dąbrowska, p. Stanisław Grzywacz oraz p. Wiesław Moszczyński przyznało pierwsze miejsce klasie IE, drugie miejsce IA i trzecie miejsce ID. We wtorek wystąpili reprezentanci klas drugich i trzecich. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy IIIE. Drugie miejsce zajęła klasa IIA a trzecie IIIC.
Dla uczniów klas IV-IIIgim. przygotowane zostało również przedstawienie ukazujące sens nawrócenia i potrzebę zaufania Jezusowi. Uczniowie pod kierunkiem p. Łukasza Szauera zaprezentowali krótką scenkę oraz pantomimę do piosenki zespołu Lifehouse – Everything. Całość przeplatana była refleksyjnymi piosenkami śpiewanymi przez uczennice naszej szkoły.
Ostatniego dnia w kościele św. Jana uczniowie zgromadzili się na Eucharystii podsumowującej czas Rekolekcji Wielkopostnych. Liturgię urozmaiciła swym śpiewem nowo powstała schola parafialna.

Artykuł/zdjęcia:Łukasz Szauer/Agnieszka Hejda